null

Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu nr 236 "Mali Odkrywcy"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dnia 21 września 2020r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który był realizowany w ramach ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Polski Komitet OMEP pod hasłem „Świat wokół nas i nasze zdrowie zależy od nas.”

Tego dnia dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych bawiąc się wspólnie i biorąc udział w różnorodnych aktywnościach zdobywały wiedzę na temat zdrowia: dbania o niego i zapobiegania jego utraty. Maluchy rozwiązywały zagadki, układały historyjki obrazkowe związane z czynnością mycia rąk, wykonywały doświadczenia „Jak działa mydło na brud i bakterie?” Średniaki stworzyły plakat „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, w którym zamieściły wszystko to, co jest ważne dla ich zdrowia. Starszaki natomiast stworzyły mapę myśli, „Co znaczy być zdrowym przedszkolakiem?”, przeprowadziły eksperyment „dlaczego warto myć ręce?”. Efektem końcowym było stworzenie plakat „Zdrowy Przedszkolak.”

Nie zabrakło i tego dnia aktywności na świeżym powietrzu. W ogrodzie przedszkolnym organizujemy nie tylko zabawy z wykorzystaniem sprzętów terenowych, również organizujemy różnego rodzaju zawody sportowe, podczas których doskonalimy sprawność fizyczną.

Cały personel przedszkola życzy wszystkim przedszkolakom spełnienia marzeń, uśmiechu na twarzy i cudownych przyjaciół. Niech przygoda towarzyszy każdemu, a zabawa dostarcza jak najwięcej radości.

Nauczycielki: K. Fidelak, J. Kózka, A. Trzpioła

p236-dzienprezdszkolaka4.jpg
Zobacz galerię (5 zdjęć)
p236-dzienprzedszkoalaka2.jpg
p236-dzienprzedszkoalka3.jpg
p236-dzienprzedszkolaka1.jpg
p236-dzienprzedszkolaka5.jpg