null

Dzień Pluszowego Misia w P 318

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W piątek 25 listopada, w naszym Zielonym Zakątku, obchodziliśmy niezwykle miłe i lubiane przez wszystkie dzieci święto – Dzień Pluszowego Misia.

Już od samego rana w holu przedszkolnym na nasze przedszkolaki i ich ulubieńców czekały przedszkolne misie. Czekały na swoich pluszowych przyjaciół i oczywiście doczekały się, bo każde dziecko przyniosło ze sobą swojego domowego, pluszowego przyjaciela.

Misie towarzyszyły nam przez cały dzień – podczas zajęć i zabaw, a przy posiłkach grzecznie siedziały z boku i obserwowały jak przedszkolaki smacznie zajadają. Nasze piątkowe zajęcia zostały tak zorganizowane, żeby Misie mogły być ich częścią lub głównym bohaterem. Dzieci uczyły się króciutkich rymowanek o pluszakach,  tworzyły ich portrety i ćwiczyły razem z nimi. Podczas zabaw swobodnych dzieci również nie zapomniały o swoich ulubieńcach – bawiły się wspólnie z nimi: szykowały im świąteczne przyjęcie w kuchni, budowały dla nich domy z klocków, zabierały na przejażdżkę samochodową, a nawet uczyły je rysować … misia! Dzień ten, wyjątkowo radosny na długo zapadnie w naszej pamięci i już nie możemy doczekać się kolejnego Dnia Pluszowego Misia.

Zobacz galerię (2 zdjęć)