null

Dzień motyla w Przedszkolu Nr 236

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pierwszy Dzień Wiosny – 21 marca – to wyjątkowy Dzień w naszym przedszkolu, gdyż obchodzimy wówczas Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości. Przygotowując się do świętowania wszystkie przedszkolaki wykonują kolorowe motyle z papieru, symbolizujące wrażliwość, delikatność, radość i optymizm.

Witając wiosnę, dzieci wręczały motyle pracownikom przedszkola i okolicznym mieszkańcom podczas spaceru po okolicy. Ogromną przyjemnością było dla nas  dzielenie się radością i pozytywnymi emocjami z innymi, których zachęcaliśmy do udzielania pomocy osobom potrzebującym. Miło było widzieć uśmiechy i zainteresowanie przechodniów naszym barwnym pochodem. Działając w Klubie Małego Wolontariusza staramy się uwrażliwiać nasze przedszkolaki na konieczność niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują – osobom chorym, starszym i samotnym, dzieciom z domu dziecka, samotnym matkom. Otaczamy troską ptaki zimujące u nas – dokarmiając je systematycznie w przedszkolnym ogrodzie. Dbamy o Ziemię – porządkując okolicę podczas Akcji „Sprzątanie Świata”.

W tej i wielu innych akcjach uczestniczy cała nasza przedszkolna społeczność, a niezwykłą wrażliwością dzielą się nasi, niezawodni jak zawsze Rodzice, którzy wraz z dziećmi aktywnie włączają się w prowadzone przez nas działania.

Opracowanie:
Małgorzata Liedtke
Joanna Kózka
Ewelina Świderska

Zobacz galerię (5 zdjęć)