null

Dzień Matematyki w z Przedszkolu nr 49 "Pluszowy Miś"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dzień Matematyki w z Przedszkolu nr 49 „Pluszowy Miś”
12 marca 2019 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Matematyki. Matematyka towarzyszy nam codziennie, a tego dnia na zajęciach poświęciliśmy jej więcej czasu niż zwykle. Nauka matematyki uczy i kształtuje u dzieci logiczne myślenie, pełni ważną funkcję w poznawaniu i rozumieniu otaczającego nas świata. Dzieci nigdy nie są za małe na zabawy matematyczne. Dlatego już nasze najmłodsze przedszkolaki chętnie poznają jej tajniki.

Na początku dzieci dowiedziały się, że matematyka ma swoje święto.  Nasze sale zamieniły się w krainę matematyki, pełne były figur geometrycznych, znaków i liczb. W jakiś cudowny sposób przenieśliśmy się do liczbowych ogrodów Willy’ego, gdzie przechodziliśmy drogą liczbową, układaliśmy domki, poznawaliśmy figury geometryczne,  ćwiczyliśmy liczenie słuchając piosenek i wierszyków.

W utrwaleniu poznanych kształtów pomagały dzieciom również Ozoboty, czyli małe i sprytne roboty oraz maty do kodowania. W ogródku przedszkolnym graliśmy w klasy – tam znajomość matematyki też się przydaje! Dzieci rysowały patyczkami i kredą koła, trójkąty i kwadraty. Przeliczaliśmy też ile jest samochodów, drzew i krzaków. W salach graliśmy  w domino i chińczyka oraz wspólnie  tworzyliśmy gry matematyczne.  Doskonale się przy tym bawiliśmy.

Tak, tak moi drodzy: dowiedzieliśmy się, że matematyka otacza nas wszędzie i bardzo dużo rzeczy możemy policzyć. Dzień minął nam w wesołej i twórczej atmosferze.

Autor: Agnieszka Malinowska – nauczycielka Przedszkola nr 49 „Pluszowy Miś”

 

Zobacz galerię (7 zdjęć)