null

Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 181 „Wesołe Nutki”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Niedawno obchodziliśmy Dzień Mamy, ale teraz przyszła pora na huczne celebrowanie święta naszych najmłodszych.

Początek czerwca to czas wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci. W tym roku z okazji Dnia Dziecka w „Wesołych Nutkach”, został zorganizowany pokaz szalonego naukowca. Jego eksperymenty oraz umiejętności sprawiły, że wszystkie dzieci były zachwycone i pod wielkim wrażeniem. Każdy z nas zastanawiał się jak to wszystko jest możliwe?  Pogoda na szczęście nam dopisała, było słonecznie i ciepło, więc mogliśmy skorzystać z przedszkolnego placu zabaw, podczas całego dnia. Dzieci słuchały historyjki o Wiercipiętku, który nie wiedział dlaczego wszyscy składają mu życzenia. Na koniec opowiadania okazało się, że zapomniał, że jest takie święto jak Dzień Dziecka i ten dzień celebrujemy tak samo jak inne, ważne okazje. 
 
Motywem przewodnim naszych tegorocznych zabaw były marzenia, bo przecież nie ma nic piękniejszego jak spełnianie marzeń. Za pomocą chusty animacyjnej przenosiliśmy się do różnych miejsc w naszej wyobraźni, a imprezie towarzyszyła radosna, taneczna muzyka. Zabawy integracyjne w grupach sprawiały nam wiele radości, a przystrojony balonami i serpentynami ogród sprawiał, że nasze Przedszkole tego dnia było dla nas wyjątkowe. Było kolorowo i bardzo wesoło. 
 
Na zakończenie, każdy Przedszkolak otrzymał mały upominek. Cały dzień upłynął nam  w ciekawej, radosnej i życzliwej atmosferze, a uśmiechom nie było końca. Bardzo żałowaliśmy, że dzień już się kończy!  Wszyscy przecież wiemy, że „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak.
 
Opracowanie: Joanna Radziszewska