null

Dzień Dziecka na Chomiczówce. Świetna zabawa dla małych i dużych!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

To była wielka, plenerowa impreza! Jak co roku z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy na Bielanach zabawę dla całych rodzin. W sobotę 1 czerwca tradycyjnie spotkaliśmy się na zielonych terenach Osiedla Chomiczówka, gdzie z licznych atrakcji można było korzystać aż do wieczora. A było z czego!

Dmuchańce do skakania, przejażdżki na kucykach, liczne warsztaty – plastyczne, artystyczne, ekologiczne koło fortuny, zabawy z gliną, decoupage, malowanie buziek, dziecięce tatuaże, warsztaty twórcze ze środków wtórnych, plenerowe laboratorium, bioróżnorodne gry, bańki mydlane, skręcanie baloników, tworzenie masek i biżuterii afrykańskiej, warsztat robienia mydełek, konkursy sportowe, fotobudka, do obejrzenia wóz strażacki, radiowóz - ta wyliczanka właściwie nie ma końca.

Całości dopełnił bogaty repertuar na scenie: piosenki, konkursy i zabawy dla najmłodszych w wykonaniu i prowadzeniu aktora Macieja Gąsiorka, znanego dzieciom jako Krasnal Piksel z telewizyjnego „Budzika” oraz spektakl „Witajcie na Madagaskarze!”, czyli spotkanie ze słynnymi bohaterami filmu „Madagaskar”- lwem, zebrą, hipopotamicą oraz królem lemurów Julianem i szalonymi pingwinami, po których bohaterowie zapraszali na gry i zabawy.

Były także pokazy zwycięzców XXV Bielańskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Taneczny Krąg”, oraz wręczenie nagród w kolejnej edycji ogólnodzielnicowego konkursu plastycznego pn. „Bądż EKO na Bielanach”, zorganizowanego przez Fundację „Żyj z Pasją”.

Nie zabrakło także Bielańskiego Słonia, który wraz z innymi postaciami z bajek rozdawał nagrody i zachęcał dzieci do zabawy. Odbyła się również aukcja charytatywna, poprowadzona przez Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej, podczas której licytowano weekend dla 4 osób w malowniczym hotelu KOZIOŁ w Puszczy Piskiej. Bardzo dziękujemy, że dzięki Wam aukcja zakończyła się sukcesem, co na pewno pomoże podopiecznym naszego ośrodka.

Tegoroczną nowością był Festiwal Kolorów Holi, podczas którego dzieci i dorośli z radością obsypywali się kolorowymi proszkami holi do muzyki granej przez DJ-a, wybierali króla i królową kolorów, czy przeciągali linę. Efekty tej niezwykle kolorowej zabawy widać na zdjęciach.

W imprezie wzięli udział członkowie Zarządu: Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk wraz ze swoimi Zastępcami: Katarzyną Potapowicz i Włodzimierzem Piątkowskim, oraz bielańscy Radni - Agnieszka Gola, Natalia Krupa, Ilona Popławska, Joanna Radziejewska, Monika Szatkowska, Krystian Lisiak i Marcin Włodarczyk.

Na wydarzenie zapraszali: Urząd Dzielnicy Bielany, Spółdzielnia Mieszkaniowa Chomiczówka oraz Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Chomiczówka.

Dziękujemy, że byliście z nami! I do zobaczenia za rok!

Zobacz galerię (29 zdjęć)