null

Dzień Dziecka na Chomiczówce

Drukuj otwiera się w nowej karcie

To już wieloletnia tradycja wspólnego świętowania Dnia Dziecka na Chomiczówce!
1 czerwca na terenach rekreacyjnych przy ul. P. Nerudy 1, zapraszamy wszystkich małych i dużych do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu!

Data: 1 czerwca 2019 r.
Godz. 14.00.
Miejsce: teren zielony przy ul. P. Nerudy 1.
WSTĘP WOLNY!

W programie:
Zapraszamy na kilkugodzinną zabawę dla dzieci i całych rodzin w różnych strefach. Tegoroczną nowością będzie Festiwal Kolorów Holi, który rozpocznie się o godz. 16.00.

Poza tym przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji, zarówno na scenie jak i na naszych stoiskach.

O 14.25 odbędzie się pokaz XXV Bielańskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Taneczny Krąg”, po którym nastąpi wręczenie nagród i dyplomów.

Zaraz potem ok. godz. 15.25 odbędzie się aukcja charytatywna, w której będzie można wygrać UWAGA, UWAGA weekend dla 4 osób w malowniczym hotelu KOZIOŁ w Puszczy Piskiej.

Po aukcji, ok. godz. 15.40 rozpocznie się spektakl „Witajcie na Madagaskarze! Czyli Wielka Wyprawa Króla Juliana Afrykańska Przygoda”. Będzie to spotkanie ze słynnymi bohaterami filmu „Madagaskar”- lwem, zebrą, hipopotamicą oraz królem lemurów Julianem i szalonymi pingwinami. Spektakl będzie kontynuowany jeszcze o godz. 17.00 i ok. godz. 18.00.

Będą także rodzinne zabawy z tańcem od godz. 16.15 oraz wręczenie nagród w ogólnodzielnicowym ekologicznym konkursie plastycznym „Bądź EKO na Bielanach”, zorganizowanym przez Fundację „Żyj z Pasją” od godz. 16.30. Zachęcamy do obejrzenia niezwykle ciekawych prac, które wpłynęły na konkurs.

Ok. godz. 17.35 rozpoczniemy blok konkursowy dla rodzin. Całość zakończymy rodzinną zabawą do godz. ok. 18.45.

I na koniec – zaśpiewa dla nas nasz bielański zespół PINK GIRLS do ok.godz. 19.00.

Na stoiskach:
Na naszych stoiskach każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.
Straż pożarna prezentuje wóz strażacki i sprzęt, którego na co dzień używa w swoich działaniach.
Policja zaprasza do prawdziwego radiowozu, oraz na konkursy i zabawy dla dzieci.
Zarząd Transportu Miejskiegozaprasza na edukacyjne zabawy z nagrodami, m.in. ekologiczne koło fortuny, gry, puzzle wielkoformatowe, łamigłówki, prace plastyczne, etc.
Bielański Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty artystyczne, jak malowanie buziek, zabawy glin, w tym na kole garncarskim oraz warsztaty plastyczne "Coś z niczego" - decoupage, malowanie.

dla miłośników przyrody mamy stoiska ekologiczne, czyli

EKOKREATYWNE WARSZTATY RODZINNE - warsztaty twórcze, w których podstawowym materiałem będą surowce wtórne, ścinki tkanin, papier makulaturowy, tektura oraz opakowania po artykułach spożywczych, a także elementy dekoracyjne i plastyczne. Z odpadowych materiałów dzieci mogą tworzyć zwierzęta – żaby, sowy, rybki, łabędzie i bociany.

PLENEROWE LABORATORIUM

Część z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych. W programie między innymi ćwiczenia z biomonitoringu, czyli badanie czystości gleby, wody, pomiary hałasu.

„Niewidzialne siły – energia” -  demonstracyjne pomoce edukacyjne do poznania energii odnawialnych, w tym fotowoltaiki.

„Niewidzialne siły – reakcje chemiczne jak je dostrzec?”  Eksperymenty i reakcje chemiczne, pokazy z użyciem odczynników i szkła laboratoryjnego.

„Niewidzialny  świat, czyli duże jeszcze większe” – doświadczenia z wykorzystaniem mikroskopów szkolnych, zestawy aut z napędem wodorowym.

„Niewidzialny świat – zanieczyszczenia” -fascynujący zestaw narzędzi badawczych umieszczonych w specjalnej walizce. Za pomocą zestawu pomocy odbędą się doświadczenia związane z: badaniem wody, gleby, w tym składu i składników, obserwacje drobnych organizmów zwierzęcych, lądowych i wodnych, w tym bioindykatorów, obserwacje roślinności, w tym ich zależności od jakości wody i gleby.

(BIO) RÓŻNORODNE GRY takie jak: Zwierzęcy detektyw;  Złap zwierzaka; Zakręcone zagadki; Dotknij przyrody, Cel Recykling

Bioróżnorodność łąk, lasu i wody – wielkoformatowe gry planszowe dla dzieci od 6 lat. Przez udział w grach dzieci poznają specyfikę poszczególnych ekosystemów, udział w grze pozwoli na pogłębienie wiedzy oraz wzmocni kompetencje społeczne biorących udział dzieci w zakresie pracy w zespole.

Ekologiczne Koło Fortuny – pytania na temat przyrody, bioróżnorodności, ekologii, odpadów, klimatu itp. dla osób najmłodszych i najstarszych.

Dwustronne domino przyrodnicze to zestaw „kafli” o wymiarach 20 cm/40 cm z wizerunkami popularnych leśnych zwierząt i ptaków. Zadaniem uczestników będzie ułożenie „kafli” przez dopasowanie do siebie sylwetek tych samych zwierząt lub ptaków. Gra w wielkoformatowe puzzle polegać będzie na ułożeniu obrazka – wieloelementowego krajobrazu przyrodniczego.

Zapraszamy także na przejażdżki na kucykach oraz na dmuchańce.

Załączniki: