null

Dzień Dobrego Jedzenia i Picia

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 8 listopada 2018 r., tym razem w Szkole Podstawowej nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie, w ramach trwającej od kilku lat kampanii „Wiem, co jem” po raz kolejny odbyła się impreza dzielnicowa.  Hasło tegorocznej to „Dzień Dobrego Jedzenia i Picia”.
Zebranych uczniów, ich Opiekunów oraz Dyrektorów Szkół powitał Dyrektor SP 187, Jacek Gałkiewicz, następnie głos zabrała Zofia Gajewicz -  Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany.
Po krótkim występie wokalnym i prezentacji multimedialnej przygotowanej przez dzieci ze SP 187, dotyczącej wartości wody, poszczególni przedstawiciele szkół zaprosili do degustacji swoich kulinarnych wyrobów, tworząc niezwykłe potrawy i napoje. Wszystkie stoiska obfitowały w barwne, smaczne i co najważniejsze, zdrowe napoje, sałatki, dipy, a nawet lody.
Nie sposób wyróżnić którąkolwiek ze szkół – wszystkie pokazały się z jak najlepszej strony, wykazując kreatywność, fantazję, choćby w nazwach swych potraw „JABAJA” czy „Mroczna Jagoda” (SP 209). Do ciekawostek niewątpliwie należała degustacja kuchni molekularnej (kawior z melona, miód gryczany) prezentowanej przez SP 214, zaś SP 247 przygotowała ulotki o szkodliwości spożywania napojów energetycznych. Degustacji towarzyszyła, miła dla ucha muzyka w tle.
Całość spotkania dopełniła wysoka kultura osobista uczniów, ich wielkie zaangażowanie w prezentacje i uśmiech.

Zobacz galerię (3 zdjęć)