null

Dzień Biało Czerwony w "Zielonym Zakątku"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dla przedszkolaka pojęcie „Ojczyzna” jest wyrazem abstrakcyjnym, gdyż nie rozumie on do końca jego zakresu znaczeniowego. Aby w przyszłości dziecko rozumiało znaczenie słów „Polak”, „patriota”, „moja Ojczyzna”, należy powoli i stopniowo przybliżać mu obraz kraju. Iskierkę patriotyzmu należy rozbudzać prostymi,dostępnymi percepcji dziecka, sposobami i metodami.  I właśnie w ten sposób robimy to w naszym przedszkolu, wykorzystujemy różne formy pracy jak też ciekawe zajęcia oferowane przez różne podmioty.

Jednym z wydarzeń, przybliżającym dzieciom nasz kraj były zajęcia „Orzeł Biały dla początkujących” w Muzeum Niepodległości, w których uczestniczyły w poprzednim miesiącu dzieci z najstarszej grupy. Poznały historię naszego godła, jak również wspólnie z prowadzącym przeprowadziły małe śledztwo, który to właściwie orzeł jest pierwowzorem naszego Orła Białego.  Wszystkie dzieci natomiast mogły poznać tę samą historię podczas teatrzyku „Historia Orzełka Białego”, wystawioną przez profesjonalnych aktorów w naszym przedszkolu.

Inną okazją do wspólnych zabaw i zajęć, których głównym tematem była Nasza Ojczyzna był Dzień Biało-Czerwony, tradycyjnie już organizowany w naszym przedszkolu dzień przed Świętem Niepodległości. W dniu tym, jak sama nazwa wskazuje, w przedszkolu królowały barwy białe i czerwone. Podczas zajęć dzieci uczyły się wierszyków i piosenek o treściach patriotycznych, malowały i tańczyły do polskiej muzyki instrumentalnej, a Starszaki pokusiły się nawet o tworzenie własnej wersji legendy o Orle Białym. No i muszę powiedzieć, że była wyjątkowo ciekawa…

Zobacz galerię (2 zdjęć)