null

Dzień Babci i Dziadka – uroczystość w wykonaniu dzieci z grupy "Żabki" z Przedszkola 307 "Wesołe Ekoludki"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ten pierwszy to tatuś, a przy nim mamunia.

Ten duży to dziadziuś, tuż obok babunia.

Ten mały to ja – dziecina mała. Oto rączka moja cała.

Takimi słowami trzyletnie dzieci z grupy „Żabki” z Przedszkola 307 rozpoczęły przedstawienie z okazji dnia Babci i Dziadka. Jest to jeden z najważniejszych dni w naszym przedszkolnym kalendarzu, ponieważ podtrzymywanie tradycji oraz zacieśnianie więzi rodzinnych jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka, nawet tego najmniejszego.

Babcie i Dziadkowie spełniają bardzo ważną rolę w społeczeństwie, są pomostem między przeszłością a teraźniejszością, a ich obecność w życiu dziecka wpływa na jego przyszłość. Obecnie nie jest łatwo sprostać tej funkcji z wielu względów:  aktywność zawodowa, odległość, miejsca w żłobkach, wakacje spędzone na akcjach „Lato w Mieście”. Dlatego w naszej grupie zachęcamy Rodziny, żeby z tego dnia uczyniły własne święto, żeby spędziły ten dzień wspólnie. Dziecko, które włożyło swoją prace, przygotowując upominki, ucząc się piosenek, wierszyków, tańca, gry na instrumentach powinno być docenione przez najbliższych, dzięki czemu buduje ono swoją tożsamość.

Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom, którzy przybyli na naszą uroczystość. W imieniu dzieci dziękujemy także za oklaski, zachwyty i łzy wzruszenia, których dzisiaj wszyscy doświadczyliśmy. To była jedna z tych sytuacji, dzięki którym buduje się relacje. Zapraszamy w przyszłym roku.

Nauczycielki: Monika Rostek i Renata Zawilińska

Zobacz galerię (3 zdjęć)