null

Dzielnicowy konkurs muzyczny "Grać każdy może"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dnia 23 i 24 października 2019 r. 11 bielańskich przedszkoli zorganizowało przesłuchania do dzielnicowego konkursu muzycznego pt. „Grać każdy może”, które odbyły się  w Przedszkolu nr 308 „Krasnala Hałabały”. Konkurs skierowany był do dzieci z bielańskich przedszkoli w wieku od 3 do 6 lat.
W eliminacjach wzięły udział dzieci 4 - , 5- i 6- letnie z 17 bielańskich przedszkoli Komisja Konkursowa w składzie: p. Teresa Krawczyk-Gałkowska, p. Zuzanna Wierzbińska i p. Michał Husak po wysłuchaniu wszystkich przedszkolaków zadecydowała o przyznaniu poszczególnych miejsc i wyróżnień mając na uwadze:

  • umiejętność doboru instrumentów do utworu lub piosenki,
  • poziom zespołowego warsztatu muzycznego,
  • umiejętność połączenia ruchu z muzyką,
  • umiejętność połączenia tekstu z muzyką,
  • umiejętności wokalno-instrumentalne,
  • muzykalność,
  • ogólne wrażenie artystyczne.

Przedszkola, które otrzymały najwyższe noty jury wystąpiły podczas finału konkursu     7 listopada 2019 r. Podczas uroczystości obecny był Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany, Zofia Gajewicz - Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania, Monika Bartosińska - Główny Specjalista Wydziału Oświaty
i Wychowania oraz dyrektorzy i nauczyciele bielańskich przedszkoli i delegacje zespołów dziecięcych.
Zaproszeni goście byli pod ogromnym wrażeniem występujących przedszkolaków. Po części oficjalnej wszyscy bawili się przy muzyce wspólnie z. Michałem Buźniakiem – nauczycielem Przedszkola nr 308. Na zakończenie Burmistrz podziękował wszystkim dzieciom za wspaniałe występy, a nauczycielom za profesjonalne przygotowanie dzieci. Beata Urbańska – dyrektor Przedszkola nr 308 „ Krasnala Hałabały’ zaprosiła wszystkich na pyszny poczęstunek.

Beata Urbańska

Zobacz galerię (5 zdjęć)