null

Dzieci z Przedszkola nr 49 „Pluszowy Miś” w Centrum Olimpijskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„Każde dziecko Ci to powie, że sport daje Tobie zdrowie” – tak brzmi jeden z naszych tematów rocznych. Gdzieś, kiedyś to usłyszeliśmy i postanowiliśmy przekonać się czy to prawda. Na dokonanie dogłębnej analizy daliśmy sobie cały rok szkolny. Oczywiście zaczęliśmy od codziennych ćwiczeń porannych oraz ambitnych zestawów ćwiczeń gimnastycznych. A jedna z naszych grup nawet uczestniczy w programie „Roar Adventure – kreatywna gimnastyka”, dzięki któremu wszyscy mamy jeszcze więcej ruchu… a uwierzcie nam – bardzo go w tych czasach potrzebujemy!

W ramach realizacji sportowego tematu rocznego, nasze najstarsze grupy wybrały się na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. I to autokarem! Dla wielu z nas, już sama jazda była nie lada atrakcją. W czasie podróży podziwialiśmy ulice Warszawy otulone jesiennymi barwami. Jesień, to chyba nasza ulubiona pora roku! Podróż minęła nam bardzo szybko. Gdy dojechaliśmy na miejsce naszym oczom ukazał się okazały budynek Centrum Olimpijskiego. Kiedy weszliśmy do środka – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – znaleźliśmy się w świecie sportu. Obejrzeliśmy wystawę „Szlakiem siedmiu cudów Muzeum”, na której dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek na temat igrzysk olimpijskich i różnych dziedzin sportu (np. kolarstwa, podnoszenia ciężarów, alpinizmu, saneczkarstwa). Uczestniczyliśmy także w zajęciach pt.: „Dawno temu w Olimpii”, podczas których zostaliśmy zapoznani z ideą olimpijską. Oglądając ekspozycję mieliśmy możliwość porównania sprzętu sportowego starożytnego ze współczesnym.

Gdyby ktoś poprosił nas o podsumowanie naszej muzealnej przygody, to powiedzielibyśmy tak: „Byliśmy zachwyceni od samego początku naszej wycieczki aż po sam jej koniec. Wszystko bardzo nas interesowało i dostarczyło wielu emocji, które rozbudziły w nas apetyt na kolejne wyjazdy - oczywiście związane ze sportem. Kilka mamy już w planach”. Warto jeszcze dodać, że dla niektórych z nas była to pierwsza w życiu wizyta w muzeum, dlatego wspomnienia z nią związane z pewnością na długo zachowamy w pamięci.

Autor: Marta Mierzejewska Nauczycielka Przedszkola nr 49 „Pluszowy Miś”

Dzieci oglądają galerię z medalami olimpijczyków
Zobacz galerię (8 zdjęć)
Dzieci oglądają motocykl i strój żużlowy
 Dzieci oglądają oficjalne maskotki Euro 2012
Dzieci oglądają wystawę starodawnych rowerów
Dzieci stoją na tle pomnika kolarza
Dzieci stoją przed Centrum Olimpijskim
Ekspozycja koszulek słynnych piłkarzy oraz pucharów i piłek
Galeria zdjęć polskich mistrzów olimpijskich