null

Dwujęzyczne dzieci – daj dziecku podwójną szansę!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na zaproszenie bielańskiego Stowarzyszenia Mamy Czas, Mediateka Start – Meta gościła dzisiaj (22.04.13) Claire Selby – autorkę światowych bestsellerów do nauki języka angielskiego dla dzieci. Licznie zebranych rodziców z dziećmi powitali: zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany – Grzegorz Pietruczuk oraz kierownik Mediateki Katarzyna Osowiecka.

Spotkanie poświęcone było najnowszej metodzie nauki języka obcego dzieci w wieku niemowlęcym do 6. roku życia, z której mogą korzystać rodzice w domu. Autorka przekonywała, że wspólna nauka języka angielskiego może być dla obu stron wspaniałą zabawą. Zwracała też uwagę na to, że chłonny umysł malucha i jego chęć nauki poprzez zabawę na wczesnych etapach rozwoju, pozwalają nie tylko na łatwe i przyjemne opanowanie języka obcego, ale również na szybkie przyswojenie właściwego akcentu, który wraz z wiekiem coraz trudniej wypracować.

Spotkanie powiązane było z pionierskim projektem „Z książką przez całe życie”, jaki będzie realizowany w najbliższym czasie na terenie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy przez Stowarzyszenie Mamy Czas i władze samorządowe. Istotą projektu jest dostarczenie rodzicom pakietu informacji i pomocy dydaktycznych, dzięki którym ich pociechy będą mogły przyswajać język angielski od najmłodszych lat.