null

Dwie Godziny dla Rodziny – Spektakl muzyczny „Popieluszka”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
28.11.2021 12:30 - 28.11.2021 14:30
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
taniec czterech osób z różnymi atrybutami scenicznymi, z parasolką, łopatą czy szczotką.

Chyba wszyscy znamy baśń o Kopciuszku, spisaną przez braci Grimm. Jednak niewiele osób wie, że jest również polska wersja tej historii, napisana z ogromnym kunsztem przez Janinę Porazińską.

I właśnie baśń „Popieluszka” z tomu „U złotego źródła” była nas inspiracją do stworzenia całkiem nowej, eksperymentalnej formy teatralnej. To widowisko, zawierające elementy performansu, tradycyjnego opowiadania baśni, muzyki i tańca ludowego oraz teatru ożywionej formy.

„Popieluszka” wibruje śpiewem, tańcem i muzyką wykonywaną na żywo, przez Zbigniewa Rusiłowicza oraz Marka Papaja.

Spektakl ubarwiają sceny z wykorzystanie lalek zrobionych z przedmiotów użytku codziennego. Osią widowiska jest opowieść snuta przez aktorki: Kamilę Papaj oraz Paulinę Karczewską

Projekt „Popieluszka” odwołuje się do starej tradycji opowiadania baśni, kiedy to całe rodziny zbierały się razem przy świeczce i słuchały opowieści pełnych przygód a każda z obecnych tam osób znajdowała w niej coś dla siebie. Historie pełne symboli i archetypów oferowały bogactwo znaczeń , zarówno dla starszyzny, jak i dla najmłodszych członków rodu. Wspólne uczestnictwo w tym wydarzeniu pomagało tworzyć więź między pokoleniami i budować tożsamość osobistą na bazie tożsamości społecznej. „Pospólne, rodowe pole mamy” – mówi jeden z bohaterów baśni. My zaś chcąc zadbać o takie rodowe pole, zapraszamy na widowisko wszystkich, niezależnie od wieku.

Data: 28 listopada 2021 r. (niedziela).
Godz.: 12:30.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1.
Bilety 10 zł, przedsprzedaż od 23 listopada w kasie BOK i na
eventim.pl.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Sprawdź lokalizację na mapie