null

Drużyna Zespołu Szkół nr 55 reprezentantem Polski na Finałach Światowych Międzynarodowego Konkursu Odyseja Umysłu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniach 1-2 kwietnia dwie drużyny z naszej szkoły reprezentowały Warszawę na Finałach Ogólnopolskich Międzynarodowego Konkursu Odyseja Umysłu i obie zajęły wysokie miejsca. Jedna trzecie, a druga pierwsze i będzie reprezentowała Polskę na Finałach Światowych, które odbędą się w dniach 23-28 maja w Michigan State University, East Lansing, USA.

A oto co mówią o konkursie sami uczestnicy Odysei Umysłu, uczniowie “Maczka”: “Odyseja dała mi okazję poznać bliżej wiele wspaniałych osób. To było naprawdę super przeżycie, bo wszyscy byli naładowani pozytywną energią. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć w tym konkursie udział.”- mówi uczennica 2 klasy gimnazjum Ania Jędraszczak, która brała udział w konkursie pierwszy raz.

”Czym jest dla mnie Odyseja? Mogłabym się rozwodzić godzinami na ten temat. Ale generalnie po tych 3 latach mogę stwierdzić, że jest kluczem do mojej prawdziwej osobowości i zainteresowań. Pozwoliła mi się wyzwolić, bo właśnie w niej mogę tworzyć to, co zawsze chcę. Mogę łączyć swoje zainteresowania techniczne i humanistyczne. Wiem, że to właśnie nasza Odyseja będzie tym, za czym będę tęsknić najbardziej. Nasza Odyseja – Odyseusze, trenerzy i to, co robimy.”- mówi Gosia Wieteska, uczennica klasy maturalnej.

Trzymajcie kciuki za „Maczkowych” Odyseuszy, niech twórczo reprezentują ZS nr 55, Bielany, Warszawę i Polskę.

Trener Odysei Umysłu, nauczyciel ZS nr 55, Marzena Ocias