null

Drugi pokaz "Teraz i w godzinę śmierci" – film na setną rocznicę objawień fatimskich. 3 czerwca A.D. 2017 (sobota), godz. 15:00, Dobre Miejsce, wejście B Aula im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Drukuj otwiera się w nowej karcie
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Drugi pokaz „Teraz i w godzinę śmierci” – film na setną rocznicę objawień fatimskich. 3 czerwca A.D. 2017 (sobota), godz. 15:00, Dobre Miejsce, wejście B Aula im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Bilety w cenie 15 zł już niebawem do nabycia on-line na stronie sklepu "Chrześcijańskie Granie".
Stacjonarnie od 22 maja w Dobrym Miejscu wej. "B" w godz. pracy sklepu "Chrześcijańskie Granie" oraz od 14:00 w dniu seansu.

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW)

Podczas gromadzenia dokumentacji do filmu „Teraz i w godzinę śmierci” reżyserzy odwiedzili różne rejony świata i zebrali wiele niesamowitych historii. Byli m.in. na Majdanie – tu poznali chłopaka, który w trakcie walk na barykadach znalazł zatopiony w błocie biały różaniec. Gdy go podnosił, przed tarczą wybuchły dwa granaty – gdyby nie osłona dzisiaj prawdopodobnie nie miałby nóg.
Reżyserzy dotarli również do młodego człowieka, amerykańskiego żołnierza marines, który został ciężko ranny w Afganistanie. Ewakuowany w dramatycznych okolicznościach z pola bitwy przeżył – jak twierdzi − tylko dzięki sile Różańca. Trzymał go cały czas w ręku, począwszy od postrzału w brzuch przez transport do szpitala, skomplikowaną operację, aż do pełnej rekonwalescencji. Fotoreporterka dokumentująca tę nieprawdopodobną historię, zginęła niedługo później. Jej zdjęcia rannego żołnierza z różańcem w ręku były najlepszymi zdjęciami w całej jej karierze zawodowej − otrzymała za nie nagrodę Pulitzera. O tej historii napisały największe światowe media – dzienniki „Washington Post” i „Guardian” oraz telewizje NBC i Fox News. W filmie krakowskich reżyserów wystąpi zarówno żołnierz marines, jak i jego koledzy z oddziału, którzy zgodzili się dać świadectwo o wszystkim, co widzieli.
 
Celem filmu „Teraz i w godzinę śmierci” jest dotarcie z wiedzą o Różańcu do jak największej liczby osób, by udowodnić siłę tej modlitwy, która pomaga rozwiązać problemy, również te wagi światowej. Różaniec to sposób na zło – sposób, który otwiera Niebo i pomaga zmieniać nasze życie na lepsze. Stoi za nim ogromna liczba niesamowitych historii, obok których nie można przejść obojętnie.

Miejsce: Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. "B" Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki
Wstęp: 15 zł
Artykuł na stronie Dobrego Miejsca: http://dobremiejsce.org/teraz-i-w-godzine-smierci/
Link do strony www z biletami: https://www.chrzescijanskiegranie.pl/nowy/pl/p/E-BILET-film-Teraz-i-w-godzine-smierci-3-czerwca-2017-g.-15/898