null

Dni Kresowe na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przez trzy listopadowe dni (22 - 23 - 24 listopada) Bielański Ośrodek Kultury został "opanowany" przez zespoły artystyczne z Wilna.

Tegoroczne "Dni kresowe" w BOK w całości poświęcone były Wileńszczyźnie. Publiczność mogła obejrzeć "Jarynę" według prozy Kraszewskiego przedstawioną przez zespół Studia Teatralnego oraz posłuchać "Wilii" zespołu artystycznego, który na Litwie jest już prawdziwą instytucją. Odbyło się także spotkanie z publicystą Ryszardem Mackiewiczem.

"Dni Kresowe" na stałe weszły do kalendarza imprez kulturalnych naszej dzielnicy (przed rokiem gościliśmy zespoły z Ukrainy), a tematyka wileńska tegorocznej edycji tej imprezy to także zapowiedź dłuższej współpracy między Bielańskim Ośrodkiem Kultury, a Domem Kultury Polskiej w Wilnie.

11 listopada w stolicy Litwy podczas uroczystości rocznicowej podpisano porozumienie o współpracy, które w imieniu BOK sygnowała dyrektor Wanda Ścieżyńska, zaś stronę litewską reprezentował dyrektor Artur Ludkowski. I tak w przyszłym roku na Bielanach zapowiadany jest m. in. festyn "Kaziuki w Warszawie" oraz kolejne prezentacje Polskiego Studia Teatralnego.