null

Czuła obserwacja - rodzinny spacer ornitologiczny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
15.05.2021 - 15.05.2021

Idziemy do lasu! Będziemy obserwować ptaki! Podczas spaceru nauczymy się rozpoznawać kilka gatunków ptaków lęgowych, nie tylko po wyglądzie ale też po śpiewie. Dowiemy się dlaczego u ptaków występuje pięć pór roku zamiast czterech. Poszukamy gniazd ptaków oraz innych miejsc lęgowych, a także dowiemy się jak się należy w takich miejscach zachowywać.

Porozmawiamy o ptasich dzieciach - podlotach, oraz o tym czy potrzebują one naszej pomocy. Będzie okazja do zadawania pytań, nawet tych śmiesznych lub niepoważnych, a przede wszystkim miło spędzimy czas na świeżym powietrzu i w przepięknym miejscu jakim jest Puszcza Kampinoska i jej okolice.

Na wycieczkę należy zabrać odpowiedni strój terenowy, dostosowany do pogody, wygodne buty lub kalosze. Strój nie powinien być zbyt jaskrawy. Warto zabrać lornetkę i aparat fotograficzny, a także jakiś prowiant i coś do picia. Psy niestety zostawiamy w domu.

Wydarzenie dla rodzin z dziećmi od lat 6.
Na spacer zapisujemy się oddzielnie - rodzic zapisuje siebie plus dziecko.

Spacer odbędzie się w reżimie sanitarnym.

Zapisy: https://tiny.pl/r6hzx

Koszt spaceru: 15 zł/osoba.

Spacer poprowadzi: Krzysztof Beznar – ornitolog. Absolwent Wydziału Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego, edukator ekologiczny i aktywista klimatyczny.

Termin: 15.05.2021 r. 
Godz.: 11:00