null

Czerwiec w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcie


3 czerwca, wszystkie dzieci z Przedszkola nr 340 obchodziły swoje święto - Dzień Dziecka. Z tej okazji Teatr Rodzica przygotował dla przedszkolaków wspaniałą niespodziankę- przedstawienie pt., „Kot w butach”. Ku zaskoczeniu wszystkich dzieci aktorami byli ich rodzice, którzy pokazali niezwykłą grę i kunszt aktorski.  Gdy bajka dobiegła końca,  aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Duma w oczach dzieci i ogromne wzruszenie rodziców pokazały, jak ważne dla życia przedszkolnego jest zaangażowanie  rodziców.

11 czerwca, grupa niebieska z „Kasztanowego Ludka” wzięła udział w warsztatach pt. „Miód”, poprowadzonych przez Babę Mazowiecką – Teresę Kacperską. Było słodko i bzycząco. Przedszkolaki poznały tajemnicę życia pszczół, sposób pozyskiwania miodu oraz samodzielnie wykonały świece z wosku. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak miał okazję posmakować różnych rodzajów pszczelego smakołyku. Z kolei grupa czerwona w tym dniu,  uczestniczyła w warsztatach o tematyce „Legenda o Smoku Mazowieckim”. Lekcja ta przybliżyła dzieciom historię naszego narodu, nauczyła także co jest dobre, a co złe. Na koniec spotkania przedszkolaki w królewskich strojach dumnie spacerowały po ogrodzie przedszkolnym.

17 czerwca, nastał wymarzony dzień dla wszystkich dzieci z Przedszkola       
nr 340 !  To właśnie w tym dniu, po raz pierwszy, kasztanowe ludki mogły wejść do nowego budynku przedszkola, na który tak długo i cierpliwie czekały. Radość wszystkich była ogromna. Przedszkolaki z zaciekawieniem zwiedzały wszystkie pomieszczenia i nie mogły uwierzyć, że od tej pory, to tu będą spędzać swój czas. Zanim jednak to nastąpiło, z szacunkiem pożegnały stare przedszkole, dekorując jego ściany kolorowymi rysunkami.

18 czerwca, w Przedszkolu nr 340 odbyły się warsztaty podczas, których dzieci dowiedziały się na czym polega praca architekta. Przedszkolaki rozmawiały o surowcach, z jakich zbudowane są budynki, a także o tym jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują na budowie. Dzieci dowiedziały się również, na bazie jakich figur geometrycznych powstało Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie, a także zwykły blok mieszkalny. Miały też okazję wcielić się w murarzy i  zbudować różnego rodzaju budynki z drewnianych klocków.

19 czerwca, najstarsze kasztanowe ludki udały się na warszawską Starówkę. Celem wycieczki był „Spacer po Starym Mieście szlakiem legend”. Pani Maria, przewodnik z ramienia Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, poprowadziła dzieci przez labirynt staromiejskich uliczek i zaułków śladami najbardziej znanych legend warszawskich: o Syrence, Warsie i Sawie oraz Bazyliszku.

Opracowała : Magdalena Gałązka

Zobacz galerię (22 zdjęć)