null

Czerwiec w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

 1 czerwca, w przedszkolu „Kasztanowego Ludka” obchodziliśmy Dzień Dziecka. Nauczycielki na czele z Panią Dyrektor  przygotowały dla swoich wychowanków nie lada niespodziankę. Na jeden dzień stały  się aktorkami i wystawiły inscenizację do przedstawienia pt: "Rzepka" Juliana Tuwima. Niezwykły prezent zachwycił młodych widzów, którzy doskonale bawili się, widząc swoje wychowawczynie na scenie.

9 czerwca dzieci z grupy czerwonej wybrały się na wycieczkę do Kawęczyna, gdzie na przedszkolaków czekała moc atrakcji.  Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zapoznać się z kulturą, pracą i życiem na wsi. Zwiedziły  starą wiejską zagrodę z izbą etnograficzną, spacerowały lasem do młyna wodnego i wiatraków. Obejrzały pokaz sztuki kowalskiej, a także wzięły udział w zajęciach w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku. Poza tym dzieci miały okazję przejechać się po terenie Gościńca zadaszonym wozem konnym, pobawić się na dmuchanych zabawkach, upiec kiełbasę czy poobserwować zachowanie osiołków, kóz i kucyków w zagrodzie.

 11 czerwca odbył się długo oczekiwany finał rywalizacji endomondo organizowany przez AZS AWF Warszawa - „5000 powodów by ćwiczyć”. Było to bardzo ważne wydarzenie dla naszego przedszkola, gdyż cała społeczność  „Kasztanowego Ludka” od kilku miesięcy ciężko pracowała nad spalaniem kalorii, aby osiągnąć najlepsze wyniki. Nasze wysiłki nie poszły na marne. Przedszkole Nr 340 zajęło pierwsze miejsce i tym samym wygrało 4500 zł na sprzęt sportowy, dzięki któremu wciąż będziemy mogli promować u dzieci zdrowy styl życia.

22 czerwca starszaki z grupy niebieskiej i pomarańczowej przygotowały przedstawienie na Uroczystość Pożegnania Przedszkola. Pani Dyrektor Urszula Mirowska  serdecznie  powitała wszystkich rodziców, podziękowała za współpracę, złożyła życzenia wakacyjne i rozdała dzieciom pamiątkowe dyplomy i nagrody. Rodzice szczególnie zaangażowani w pracę na rzecz przedszkola otrzymali z rąk Pani Dyrektor podziękowania. Wszyscy obecni goście ze wzruszeniem, oglądali występy dzieci na scenie. Były oczywiście olbrzymie owacje. Z radością  i wzruszeniem  dzieci rozstawały się z przedszkolem, ale obiecały, że będą nas odwiedzać !

Opracowała: Magdalena Zając

Zobacz galerię (13 zdjęć)