null

Czas na nowy asfalt na Staffa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widoczny na ul. Staffa znak drogowy informujący o tym, że 24 października ulica zostanie zamknięta ze względu na wymianę nawierzchni jezdni.

Dobiega końca remont ul. L. Staffa. We wtorek i czwartek, 24 i 26 października, wymienimy nawierzchnię jezdni na odcinku od ul. A. Jarzębskiego do ul. W. Perzyńskiego (na tyłach Urzędu Dzielnicy Bielany). Cały ten fragment będzie nieprzejezdny we wtorek w godz. 8-11, a w czwartek od 8 do 18. Nowy asfalt zostanie również położony na wlocie ul. B. Sadowskiej - w środę, 25 października.

Trwa ostatni etap remontu ul. L. Staffa. Obejmuje odcinek od ul. A. Jarzębskiego do ul. W. Perzyńskiego. Tutaj właśnie kończy się układanie nowych płyt chodnikowych i krawężników, a ostatnim elementem będzie wymiana nawierzchni jezdni.

Asfaltowanie w dwóch lokalizacjach

Związane z tym roboty rozpoczną się we wtorek, 24 października. Będą polegały na frezowaniu starych warstw wiążącej i ścieralnej asfaltu, a planowane są w godz. 8-11. W tym czasie odcinek od ul. A. Jarzębskiego do ul. W. Perzyńskiego (na tyłach Urzędu Dzielnicy Bielany) będzie zamknięty, a przejazd - po uprzednim uzgodnieniu z ekipą budowlaną - będzie możliwy tylko dla mieszkańców.

Następnie ułożona zostanie nowa masa. Cały proces, zaplanowany w godz. 8-18, zakończy nanoszenie oznakowania poziomego i usuwanie wygrodzeń w związku z zamknięciem asfaltowanego odcinka.

W czasie prac dojazd do znajdujących się przy ul. L. Staffa szkół będzie utrudniony, a wjazd na parking pod Urzędem Dzielnicy Bielany zostanie zamknięty. Ruch pieszych zostanie zachowany, ale idący będą musieli zachować szczególną ostrożność ze względu na manewrujące tuż obok maszyny drogowe.

Nowy asfalt zyska również wlot ul. B. Sadowskiej na skrzyżowaniu z ul. L. Staffa. Prace będą tu prowadzone w środę. Ze względu na konieczność wykonania oznakowania poziomego, przywrócenie przejazdu ul. B. Sadowskiej planowane jest najwcześniej w sobotę, 28 października.

Nowe oświetlenie

Po zakończeniu wszelkich prac ul. L. Staffa zyska nową nawierzchnię jezdni na całej długości. Tak stało się już z chodnikami - stare płyty zastąpiliśmy estetycznymi o wymiarach 50 x 50 cm. Wyremontowaliśmy także zatoki parkingowe: pod Biblioteką Publiczną im. S. Staszica w Dzielnicy Bielany, przy narożnym budynku Perzyńskiego 18, przy ul. L. Staffa 12/14 i na wysokości bielańskiego ratusza. We wszystkich tych miejscach jest teraz kostka brukowa.

Ponadto poprawiliśmy oświetlenie. Na odcinku od ul. Słodowiec do ul. W. Perzyńskiego w miejsce 14 starych betonowych latarni wstawiliśmy tyle samo nowoczesnych stalowych. Zawiesiliśmy na nich energooszczędne ledowe lampy. Dodatkowo doświetliliśmy przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 187 im. Adama Mickiewicza.