null

Co to był za wieczór... Bielańskie Wianki na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W minioną sobotę, 30 czerwca w Parku Kępa Potocka przy ul. Podleśnej, mieliśmy okazję do świętowania najdłuższych dni w roku. Słowiańska tradycja Nocy Kupały przyciągnęła mieszkańców Bielan do wspólnego wyplatania kwiatowych wianków podczas warsztatów florystycznych. Aby tradycji stało się zadość, każdy wianek należało puścić na wodę wraz z życzeniem, tak też się stało.

Dużą popularnością cieszyła się drewniana fotobudkaTuż obok na stoisku ze zmywalnymi tatuażami, każdy chętny mógł ozdobić swoją dłoń wybranym motywem kwiatowym, zaś dla wszystkich spragnionych i głodnych czekała orzeźwiająca lemoniada, jabłka i strefa z foodtruckami.

Wieczorem teren parku wypełniła dawka dobrej i pozytywnej muzyki. Jako pierwsza na scenie wystąpiła, znana bielańskiej publiczności, Monika Urlik. W jej repertuarze usłyszeliśmy nie tylko piosenki z jej autorskiej płyty, ale również cowery utworów artystek takich jak Whitney Houston czy Arleta Franklin. Dalej w muzyczną podróż zabrał nas wrocławski zespół MICROMUSIC. Na zakończenie zagrał DJ Kozak.

Jeśli nie mieliście okazji uczestniczyć w tym wydarzeniu lub jeśli chcecie przypomnieć sobie te chwile, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zobacz galerię (42 zdjęć)