null

Co przyniósł wrzesień w Przedszkolu 307 "Wesołe Ekoludki"?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wrzesień rozpieszczał nas piękną pogodą, słonecznymi popołudniami i wysoką temperaturą. W takich warunkach przedszkolaki rozpoczęły rok szkolny u „Wesołych Ekoludków”. Większość dzieci urosła, niektórzy trochę się zmienili. Przedszkole również nabrało nowego charakteru, ponieważ wyremontowana została klatka schodowa i szatnia. Pojawiły się też nowe szafki, z których cieszą się wszystkie przedszkolaki. Teraz Przedszkole jest jeszcze bardziej estetyczne, kolorowe i przyjazne małym dzieciom.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego było największym wyzwaniem dla trzylatków i ich rodzin. Adaptacja do przedszkolnego trybu życia przebiegała wyjątkowo spokojnie. Większość dzieci, dzięki rodzicom i udziałowi w zajęciach „Krainy Malucha”, szybko przezwyciężyło stres związany z przyjściem do przedszkola. Dzięki temu łzy wynikające z tęsknoty za rodzicami szybko zmieniły się w uśmiechy i dumę z bycia przedszkolakiem. Cieszymy się, że maluchy z grupy I „Misie” dobrze czują się w naszej przedszkolnej rodzinie.

Wrześniowa pogoda zachęcała do spacerów i dalszych wycieczek. Dlatego dzieci z czterech grup, wraz ze swoimi paniami, wybrały się do Lasu Młocińskiego. Przemierzając spacerem ten piękny zielony obszar, dowiedziały się wiele na temat roślin i zwierząt, zamieszkujących nasz bielański las. Przedszkolaki dotarły także nad Wisłę, która zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. W planie wycieczki był piknik oraz zabawy na placu zabaw „Na Polanie”. Dzieci uwielbiają takie atrakcje, więc ten dzień był bardzo radosny i pełen pozytywnych emocji.

20 września w całej Polsce obchodzony był Dzień Przedszkolaka. Przedszkole 307 także zorganizowało dla swoich dzieci wiele atrakcji. Był to bardzo aktywny, sportowy dzień. Przedszkolaki brały udział w wielu konkurencjach takich, jak: slalom z ziemniakiem, wyścigi w workach, przechodzenie przez tunel, przeciąganie liny, czy rzucanie woreczkiem do celu. Była też zabawa chustą i piłkami oraz aktywność plastyczna dla małych artystów. W tym dniu każdy wygrywał, a – zamiast rywalizacji – było dużo dobrej zabawy i śmiechu. Dzień zakończył się tańcami z balonikiem oraz wypuszczaniem balonów z helem aż do nieba. Każde dziecko na zakończenie dostało pamiątkowy dyplom i drobną niespodziankę. Obchodzenie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka to już nasza tradycja.

Wrzesień to także powitanie kolejnej pory roku. Z tej okazji u Ekoludków odbył się piknik rodzinny pod nazwą „Optymistyczne Powitanie Jesieni”. Taka impreza jest świetną okazją do wzajemnego poznawania się rodziców i nauczycieli, a także integracją całego środowiska rodzinnego i przedszkolnego. Pracownicy Przedszkola 307 zadbali o świetną zabawę i miłą atmosferę. Przedszkolaki, gdy tylko dowiedziały się o tym, że w imprezie wezmą udział także ich rodzice, bardzo zaangażowały się w przygotowania. Jako poczęstunek, każda z grup przygotowała pyszną sałatkę z owoców lub warzyw. Dzieci w Przedszkolu „Wesołe Ekoludki” wiedzą, że zdrowe jedzenie to podstawa dobrej kondycji, a więc i sił i energii do zabawy. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, były więc wspólne tańce, zabawy z wróżką, smerfy, a także pingwiny. Wszyscy świetnie się bawili (nie tylko dzieci, ale również rodzice), co było widać po roześmianych buziach.

W tym roku szkolnym zaprosiliśmy do Przedszkola 307 zespół ludowy, który w trakcie cyklicznych spotkań przybliży dzieciom polską kulturę ludową. We wrześniu dzieci dowiedziały się wiele na temat regionu łowickiego, strojów, tańców i przyśpiewek. Dzieci miały okazję zatańczyć oberka oraz nauczyć się kilku figur poloneza. Sądząc po okazywanym zainteresowaniu – bardzo im się to podobało.

Wszystkie atrakcje, w których uczestniczą dzieci w Przedszkolu 307 to wynik bardzo dobrej współpracy pracowników placówki z rodzicami, a zwłaszcza Radą Rodziców. Wspólne zrozumienie, a także chęć do współpracy dla dobra dzieci, zwiastuje bardzo ciekawy, atrakcyjny i pełen nowych doświadczeń rok szkolny 2016/2017. To ważne, by nasze Przedszkole było źródłem pozytywnych, inspirujących wrażeń i by na długo pozostawało w pamięci przedszkolaków i ich rodzin.

Autorzy: Monika Rostek, Renata Zawilińska

Zobacz galerię (9 zdjęć)