null

Ciąg ulic K.S. Rudnickiego, W. Perzyńskiego i B. Podczaszyńskiego przejdzie gruntowną metamorfozę

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zarząd Dróg Miejskich Warszawa ogłosił przetarg na przebudowę ulic K.S. Rudnickiego, W. Perzyńskiego i B. Podczaszyńskiego. Prawie 2 km ciąg ulic zyska nową jezdnię, chodniki dla pieszych oraz drogę dla rowerów na całej długości, a skrzyżowanie z ul. J. Kochanowskiego zmieni się w rondo turbinowe. Do planowanych prac dołożymy 2,5 mln złotych.

Jakie jeszcze zmiany szykują drogowcy?

  • Przebudowa trasy rowerowej na całej długości  K. S. Rudnickiego, W. Perzyńskiego i B. Podczaszyńskiego. W tym celu powstanie m. in. nowy odcinek wzdłuż ul. K.S. Rudnickiego, przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu z ul. W. Broniewskiego. Wyremontowane zostaną chodniki dla pieszych, podobnie jak przystanki autobusowe.
  • Przybędzie kilkadziesiąt drzew (m.in. klony polne i zwyczajne, lipy drobnolistne czy głogi jednoszyjkowe) oraz ponad trzy tysiące krzewów.
  • Powstaną trzy przejścia dla pieszych: na ul. K.S. Rudnickiego przy wjeździe do myjni; na wysokości budynku W. Perzyńskiego 14D oraz przy skrzyżowaniu z ul. L. Staffa. Pozostałe przejścia bez sygnalizacji wyposażone będą w azyle.
  • Po zachodniej stronie ul. B. Podczaszyńskiego więcej przestrzeni zyskają piesi, po tym jak parkowanie zostanie przeniesione z chodnika na jezdnię.
  • W rejonie ul. K.S. Rudnickiego drogowcy przebudują place postojowe na wysokości przystanku autobusowego „Kochanowskiego 04” i Megasamu Żoliborskiego. Do dyspozycji kierowców będzie łącznie 50 miejsc postojowych, w tym cztery niebieskie „koperty”.

Drogowcy na oferty potencjalnych wykonawców czekają do 7 lutego. Po podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 12 miesięcy na przeprowadzenie prac.

skrzyżowanie dwóch ulic w Dzielnicy Bielany przeznaczonych do remontu, po prawej stronie stoją Delikatesy, wzdłuż ulicy zaparkowane są samochody
Zobacz galerię (5 zdjęć)
skrzyżowanie ulic w Dzielnicy Bielany przeznaczonych do remontu, po prawe stronie stoi blok mieszkalny, na pierwszym planie ścieżka rowerowa i kawałek trawnika
widok na ulicę na Bielanach przeznaczoną do remontu, po prawej stronie drzewa a po lewej parking samochodowy
widok na ulicę na Bielanach przeznaczoną do remontu, zbliżenie na nawierzchnię która jest w złym stanie
zbliżenie stanu nawierzchni ulicy na Bielanach, w tle samochody stojące na czerwonym świetle.