null

Marek Bracha gra Chopina

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.11.2021 18:00 - 27.11.2021 20:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
czarno-biała fotografia mężczyzny przy fortepianie

Zapraszamy na występ wybitnego, polskiego pianisty – Marka Brachy. Jest on nie tylko znany ze swojego udziału w XVI Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie, ale także koncertów, które grał na największych, światowych scenach, m.in. Chinach, Japonii, Włoszech, Niemczech, Francji, USA, Wenezueli i Chile. Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach”.

Artysta wystąpi na deskach muzycznej sceny Bielańskiego Ośrodka Kultury wraz z ponadczasowym programem, składającym się z najpiękniejszych utworów Fryderyka Chopina. Usłyszymy między innymi mistrzowskie wykonania walców, mazurków i nokturnów. Nie zabraknie także najbardziej rozpoznawalnego utworu kompozytora - Impromptu cis-moll op. 66.

Marek Bracha jest współzałożycielem i kuratorem festiwalu WarszeMuzik, który tworzy razem z flecistką Anią Karpowicz. Festiwal muzyki kameralnej odbywa się co roku w sierpniu w przestrzeni publicznej Warszawy w wybranych ocalałych, przedwojennych podwórkach na obszarze getta warszawskiego.

Pianista jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (2012), ukończył również z wyróżnieniem studia Masters of Music w Royal College of Music w Londynie w klasie Kevina Kennera (2011) oraz studia podyplomowe na fortepianie u Vanessy Latarche i na instrumentach historycznych u Geoffrey’a Goviera (2012).

Do dokonań fonograficznych pianisty należy wydana przez NIFC solowa płyta z utworami Fryderyka Chopina, oraz nagrana dla wytwórni CD Accord płyta „Modern Soul”, na której Marek Bracha towarzyszy skrzypaczce Agacie Szymczewskiej. Płyta otrzymała nagrodę „Supersonic” magazynu Pizzicato.

Program koncertu:

  • Walc As -dur op. 34 nr 1
  • Mazurek As-dur op. 17 nr 3
  • Mazurek cis-moll op. 6 nr 2
  • Lento con gran esspressione
  • Walc cis-moll op. 64 nr 2
  • Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
  • Walc Des-dur op. 64 nr 1
  • Preludium Des-dur op. 28 nr 15
  • Impromptu –  Fantazja cis-moll op.66
  • 3 Eccossaises op.72

Data: 27 listopada 2021 r. (sobota).
Godz.: 18:00.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1.
Wejściówki dostępne od 22 listopada na stronie
www.bok-bielany.eu


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Sprawdź lokalizację na mapie