null

Burakowska 14 świętuje zakończenie sezonu. Zobaczcie, co na Was czeka!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.09.2017 - 02.09.2017
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Burakowska 14 to projekt czasowy. Od stycznia do września warszawiacy brali udział w różnorodnych wydarzeniach w dwóch postindustrialnych halach i na podwórku, na styku Śródmieścia, Żoliborza i Woli.

Co weekend mieliście okazję oglądaćpokazy filmów niemych, których klimat dopełniała zawsze muzyka na żywo, wykonywana przezmistrzowskich taperów. W specjalnie zaadaptowanej przestrzeni zobaczyliście wystawy prezentujące zarówno malarstwo, rzeźbę, grafikę, rysunek, fotografię, wideo, jak iperformance.Bawiliście się na koncertach i imprezach tanecznych przy muzyce, która była w stanie zadowolić nawet najwybredniejsze gusta. Organizatorzy nie zapomnieli także o zajęciach o charakterze integrującym, rozwijającym kompetencje czyuczącym zupełnie nowych umiejętności! Uczestnicy warsztatów poznali podstawy ceramikii grafiki, ofiarowali drugie życie swoim starym meblom na warsztatach stolarskich, zasiedli do śniadania przy międzypokoleniowym stole, a także dowiedzieli się, jak wygląda komunikacja budująca porozumienie, relacje i bliskość. Nie sposób zapomnieć również o przyciągającym całe rzesze warszawiaków festiwalu gier i zabaw „Widzimy się na podwórku!”.

To już ostatnie wydarzenia. Zobaczcie, co na Was czeka!

Podczas dwóch pożegnalnych dni przy Burakowskiej 14 z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie! Zacznijmy od 30 sierpnia (środa) i koncertu„What a wonderful place” zespołu wokalnego EMotivo i kwartetu smyczkowego Smooth Quartet. Dzięki nim od godz. 20:00 posłuchacieznanych utworów muzyki rozrywkowej i filmowej w zupełnie nowych, nieoczywistych aranżacjach! Wystarczy wymienić tu kompozycje: „Moon River”, „Can’t Help Falling in Love”, „What a Wonderful World”, „Libertango”, „Dni, których nie znamy”, „New York, New York”.Niezabraknie również muzycznych niespodzianek.

Również 1 września (piątek) o godz. 20:00 doświadczycie muzycznych przeżyć. A to wszystko za sprawą recitalu duetu Simple Tales. Duet tworzą saksofonista Szymon Nidzworskii pianista Aleksander Dębicz, którzy po raz pierwszy spotkali się ze sobą w studiu nagraniowym, gdzie bez żadnego przygotowania zarejestrowali kilkanaście całkowicie spontanicznych improwizacji. Tak powstałe utwory artyści zamieścili w Internecie. Był to dla muzyków punkt wyjścia do skomponowania pełnego programu. Tuż po koncercie na zakończenie wieczoru zagra DJ jean, który słynie z łączenia gatunków takich, jak: nu jazz, housei trip hop.

Tego dnia będziecie mieli także okazję po raz ostatni przekroczyć próg Laterna Magicai zanurzyć się w klasyce filmów niemychprzy akompaniamencie mistrzowskiego tapera. W każdą sobotę Charlie Chaplin z Flipem i Flapem oraz Busterem Keatonem bawili Was i zachwycali. Nie inaczej będzie także 1 września, gdyż zobaczycie aż pięć obrazów: „The haunted House” (1921), „Hard luck” (1921), „Charlie i Fatty bawią się” (1914), Charlie królem”(1914) oraz „Our wife” – film z 1931 roku z niezapomnianym duetem, Laurelem & Hardym. Seanse potrwają od godz. 19:00 do20:00.

 

•  30 sierpnia (środa), godz. 20:00 / Koncert„What a wonderful place”
www.facebook.com/events/607096816345215/

•  1 września (piątek), godz. 19:00 /Pokazy filmowe z muzyką na żywowww.facebook.com/events/112348669434881/

•  1 września (piątek), godz. 20:00 / Koncert „Simple Tales”
www.facebook.com/events/1824999157830328/

 

Na wszystkie wydarzenia na Burakowskiej 14 wstęp jest wolny.