null

Budowa kolektora „Lindego Bis” w ul. Conrada

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W środę, 8 września, w ul. Conrada rozpocznie się budowa kolektora ściekowego „Lindego Bis”. Drogowcy zlikwidują azyle na przejściach dla pieszych i zawężą jezdnię.

Trasa kanału „Lindego Bis” będzie przebiegała w rejonie ul. Brązowniczej oraz w ciągu ulic: Conrada, Wólczyńskiej, Nocznickiego do ul. Marymonckiej, gdzie zostanie on włączony do istniejącego kolektora Burakowskiego. Jego zadaniem będzie przejęcie części ścieków i wód opadowych spływających z Bemowa i Bielan, a tym samym odciążenie kanalizacji istniejącej na tym terenie. Uruchomienie kolektora Lindego Bis pozwoli w efekcie ograniczyć podtopienia w rejonie istniejącej zlewni na terenie tych dzielnic powstające podczas bardzo intensywnych opadów deszczu.

Planowany koniec prac przewidziany jest na listopad 2022 roku.

Zmiany na ul. Conrada

Pierwszy etap prac zlokalizowany będzie na odcinku od ul. Brązowniczej (przed pętlą – jadąc od strony al. Reymonta) do wjazdu do budynków nr 11, 11a, 13.

Od środy, 8 września, drogowcy rozpoczną prace polegające na wykonywaniu poszerzeń nawierzchni jezdni i likwidacji azyli dla pieszych na przejściach dla pieszych. Po stronie pętli autobusowej zlokalizowany zostanie plac budowy - tu pod jezdnią w stronę al. Reymonta zlokalizowana jest jedna z komór kolektora. Na tej wysokości kierowcy jadący w stronę ul. Wólczyńskiej będą mieli do dyspozycji tylko jeden pas ruchu. Fragment drugiego pasa w stronę ul. Wólczyńskiej - do skrętu w lewo na pętlę, zostanie oddany do użytku kierowcom poruszającym się w stronę przeciwną tj. w stronę al. Reymonta.

W następnych dniach, od ok. poniedziałku, 13 września, robotnicy zajmą się wykonywaniem kolejnych poszerzeń jezdni, tym razem na wysokości przystanku Chomiczówka 02. Za przystankiem w stronę ul. Wólczyńskiej, nie będzie możliwości parkowania na miejscach postojowych wyznaczonych wzdłuż ulicy. Zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania się.

Na czwartek, 16 września, wodociągowcy zaplanowali zlokalizowanie kolejnych placów budów i zawężenie dalszego fragmentu ulicy. Ruch na Conrada od ul. Brązowniczej do wjazdu do budynków nr 11, 11a, 13 będzie obywał się po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Ruch w stronę al. Reymonta zostanie skierowany na pas, który do tej pory prowadził w drugą stronę. Wyłączona zostanie możliwość parkowania na miejscach wyznaczonych wzdłuż jezdni po jej obu stronach na całym odcinku. Wyjazd z ul. Brązowniczej (przed pętlą – jadąc od strony ul. Wólczyńskiej) możliwy będzie wyłącznie w prawo.

Utrudnienia czekają także pieszych i rowerzystów. Przejście dla pieszych na wysokości pętli autobusowej zostanie zlikwidowane. Na fragmencie od ul. Brązowniczej do pętli autobusowej zostanie ograniczony ruch na drodze dla rowerów. Piesi i rowerzyści będą mieli do dyspozycji ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 m.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do października. Później wprowadzane będą kolejne etapy rozszerzające zakres prac.

Funkcjonowanie pętli autobusowej na ul. Conrada będzie utrzymane przez cały okres prac.

Wszystkie prace na ul. Conrada mają zakończyć się ok. maja 2022 roku. Potem wodociągowcy przeniosą się na ul. Wólczyńską.

Grafika przedstawia plan przebudowy kolektora w rejonie ul. Lindego i ul. Conrada