null

Brykanki – muzyczne poranki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.05.2022 10:00 - 26.05.2022 11:00
MAL Samogłoska, ul. Samogłoska 9A
Grupa dzieci z rodzicami słuchająca śpiewu i gry na ukulele.

Zajęcia dla najmłodszych z rodzicami i opiekunami, podczas których wpłyniemy w świat dźwięków i swobodnego ruchu.

Zajęcia mają na celu przybliżenie dzieciom świata dźwięków, w które wspólnie wpływamy poprzez głos i swobodny, spontaniczny ruch. Na zajęciach dużo śpiewamy i dużo się ruszamy. Dzieciom przedstawiane są różne skale modalne, sfery rytmiczne, metra trójdzielne i dwudzielne, a także nietypowe rytmy. W trakcie zajęć wykorzystywana jest metoda ruchu improwizowanego R. Labana, dlatego towarzyszą nam kolorowe chusty, piłeczki, bańki mydlane, które pobudzają dzieci do spontanicznego poruszania się. Dzieci słuchają, a gdy są już gotowe intuicyjnie powtarzają podstawowe gamy, skale, rytmy. Przy śpiewie i grze na instrumentach perkusyjnych dzieci odkrywają przyjemność z doświadczania muzyki. Na koniec zajęć śpiewamy piosenki uspokajające, kołysanki, które w łagodny sposób domykają to muzyczne spotkanie.

Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Dzieci coraz chętniej i swobodniej tworzą pierwsze słowa, rytmizują, śpiewają, improwizują. Ponadto dzieci dłużej potrafią utrzymać koncentrację, co ma wpływ na rozwój intelektualny. Zajęcia wg. teorii Gordona mają bogaty słownik melodyczny i rytmiczny, pomagają w lepszej koordynacji ciała w pracy z muzyką, a przede wszystkim są ogromną przyjemnością i dobrą zabawą dla dzieci i dorosłych!

Prowadzenie:

Agnieszka Kocińska – prowadzi zajęcia umuzykalniające z elementami teorii Gordona dla małych dzieci w żłobkach, przedszkolach, miejscach aktywności lokalnej oraz zajęcia wokalne dla dzieci w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie. Od wielu lat pracuje z dziećmi jako animatorka, artystka, nauczycielka. Współtworzyła szkołę demokratyczną. Wokalnie i ruchowo współtworzyła spektakl dla dzieci dofinansowany ze środków m.st. Warszawy pt. „Leśne czary”, występowała w spektaklach dla dzieci m.in. w Teatrze Remus i w Teatrze Tańca Inoj. Oprócz tego prowadzi autorskie warsztaty wokalne i emisji głosu “Wolno głośno” dla dorosłych w Stacji Muranów. Śpiewa wieloma technikami, w tym białym otwartym głosem. Współtworzy wokalnie zespół Cukry oraz Bez i Nadzieja.

Ukończyła Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, Szkołę Piosenki im. E. Zapendowskiej, obecnie studiuje w Studio Wokalnym Ośrodka Kultury Ochota w Warszawie. Skończyła również Kurs Choreografii w Centrum w Ruchu w Warszawie.

Data: 12 i 26 maja 2022 r. (czwartek).
Godz.: 10:00 – 11:00.
Miejsce: MAL Samogłoska.


Wstęp wolny.
Zapisy: www.strefazajec.pl


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).


Źródło: samogloska.waw.pl

Sprawdź lokalizację na mapie