null

BioBlitz w Parku Olszyna

Drukuj otwiera się w nowej karcie

BioBlitz to akcja przyrodnicza polegająca na jednoczesnym poszukiwaniu jak największej liczby gatunków roślin i zwierząt, przy udziale ekspertów, wolontariuszy i mieszkańców. BioBlitze bywają organizowane w parkach i rezerwatach położonych w obrębie lub w pobliżu miast po to, aby uzyskać chociaż częściową wiedzę o występujących tu gatunkach, aby możliwie wiele osób mogło nauczyć się odkrywać, rozpoznawać i obserwować rośliny i zwierzęta. Dzięki temu przyroda w naszym otoczeniu przestaje być bezimienna, a my możemy rozbudzić ciekawość i wrażliwość na życie biologiczne wokół nas. Wyniki takich badań mają także wpływ na projektowanie i zarządzanie lokalnymi terenami zieleni.

W Warszawie do tej pory zrealizowano BioBlitze m.in. dla Parku Akcji Burza i Kopca Powstania Warszawskiego, dla parku Fosa i Stoki Cytadeli oraz dla parku Dolinka Służewiecka.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami inwentaryzacji BioBlitz, przeprowadzonej w Parku Olszyna w dniach 3-4 sierpnia 2019 r., zawierającymi zalecenia dla projektu renaturalizacji parku.

 

Zdjęcie. Staw w Parku Olszyna, lato, bujna roślinność otacza niewielki zbiornik wodny.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Zdjęcie. Uczestnicy akcji BioBlitz podczas akcji inwentaryzacji botaniczno-entomoligicznej na tle Parku Olszyna.
Zdjęcie. Gatunek pająka pn. "darownik przedziwny" na liściu paproci.
Zdjęcie. Kępka zawilców żółtych w Parku Olszyna.
Zdjęcie. Widok stawu w Parku Olszyna, wiosna, nadrzewach pojawiają się pierwsze liście.

Załączniki: