null

Bielańskie Zaduszki Jazzowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.11.2021 19:00 - 18.11.2021 21:00
Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3
mężczyzna w średnim wieku ubrany w koszulę i sweter pokazuję na palcach liczbę osiem
Autor: Przemek Woźny

Zapraszamy na Bielańskie Zaduszki Jazzowe. Wystąpi Kuba Stankiewicz Quartet w koncercie „Young, Kaper, Wars - polscy kompozytorzy w Hollywood”.

Zaduszki Jazzowe w Polsce to tradycja sięgająca lat 50-tych XX wieku, pierwsze odbyły się w Krakowie już w 1954 roku. Koncerty zaduszkowe odbywają się w listopadzie i poświęcone są zazwyczaj nieżyjącym już wybitnym artystom, którzy na trwale zaistnieli w świadomości współczesnych odbiorców.

Wyjątkowy klimat i nastrój Podziemi Kamedulskich na Bielanach szczególnie sprzyja takiej formie wspomnienia ludzi sztuki.

Podczas Bielańskich Zaduszek Jazzowych wystąpi pianista Kuba Stankiewicz ze swoim kwartetem. Artysta znany jest z odkrycia i znakomitych interpretacji muzyki Victora Younga, Bronisława Kapera i Henryka Warsa – polskich kompozytorów, laureatów Oskarów, którzy odnieśli sukces w USA w latach 40-tych, 50-tych i 60-tych XX wieku, tworząc wiele znanych amerykańskich standardów jazzowych oraz muzykę do legendarnych holywoodzkich filmów takich jak „Bonanza”, „Bunt na Bounty”, „Lily”, „W 80 dni dookoła świata” „Flipper”.

Kuba Stankiewicz od wielu lat zajmuje niepodważalne miejsce w czołówce najlepszych polskich pianistów jazzowych. Jest absolwentem Berkley Collage of Music w Bostonie, oraz wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jego ostatnie płyty nagrywane były w Los Angeles w ramach projektu „Polacy w Hollywood”.

18 listopada w programie koncertu Bielańskich Zaduszek Jazzowych w Podziemiach Kamedulskich usłyszymy jazzowe interpretacje znane przeboje z przedwojennych filmów: „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak" oraz jazzowe evergreeny m.in. „On Green Dolphin Street”, „Invitation”, „Stella by Starlight”, „Beautiful Love”, czy „Johnny Guitar”.

Wystąpią: Kuba Stankiewicz – fortepian, Maciej Sikała – saksofon, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Sebastian Frankiewicz – perkusja.

Data: 18 listopada 2021 r. (czwartek).
Godz.: 19:00.
Miejsce: Podziemia Kamedulskie ul. Dewajtis 3
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność przyjścia.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie