null

Bielańskie Wianki – słowiańskie lato

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Czy można zrobić instrumenty muzyczne z pietruszki, selera, marchewki, a potem jeszcze zagrać na nich koncert? Paprykalaba, która będzie jedną z atrakcji Bielańskich Wianków, udowodni, że można! A warsztaty tworzenia instrumentów z warzyw i możliwość wspólnego muzykowania, to tylko jedna z wielu atrakcji, które dla Was przygotowaliśmy.

W środę 12 lipca, od 14:00 do 20:00, będziemy czekać na Was także z warsztatami zielarskimi plecenia wianków, stoiskiem wróżb sobótkowych, opowieściami o słowiańskich wierzeniach magicznych, czy zaimprowizowanym rytuałem poświęcenia wody i ognia - prowadzonym przez nauczycielki śpiewu tradycyjnego.

Trio kobiece będzie także naszą gwiazdą wieczoru - zespół Sutari, słynący na świecie z umiejętności łączenia tekstów dawnych pieśni ludowych z nowoczesnym brzmieniem, zagra dla nas o 19:30!

To wszystko na bielańskiej części Kępy Potockiej, która na ten czas zamieni się w miejsce magiczne, rozświetlone lampionami i dobrą energią trwającego lata. Wstęp oczywiście wolny. Bądźcie tam z nami!

Załączniki: