null

Bielańskie Wianki 2024

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
29.06.2024 16:00 - 29.06.2024 22:00
Park Kępa Potocka, wejście od skrzyżowania ulic Podleśnej i Gwiaździstej
Ilustracja utrzymana w bladozielonej kolorystyce. W centralnym punkcie widoczna postać kobiety z rozpuszczonymi włosami i kwietnym wiankiem na głowie. Ubrana w kwiecistą sukienkę kobieta otoczona jest jasnym okręgiem.

W sobotę, 29 czerwca, zapraszamy mieszkańców do parku Kępa Potocka na „Bielańskie Wianki”. Będziemy tam wspólnie świętować letnie przesilenie, przypadające na noc kupały. Przypomnimy związane z tym ludowe obrzędy, m.in. puścimy wianki na wodę. Będą też warsztaty florystyczne. Na koniec zaśpiewa Anita Lipnicka, a spektakl „Ja Gore” zaprezentuje Teatr Akt.

„Bielańskie Wianki” nawiązują do letniego przesilenia, na które przypada noc kupały. To jedno z głównych słowiańskich świąt ludowych, zbiegające się z chrześcijańskim świętem Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tradycji ludowej kończyło cykl obrzędów, które miały przynieść urodzaj, dobrobyt i szczęście. Właśnie niektóre z obrzędów przypomnimy podczas wydarzenia.

Od godz. 16:00 do godz. 19:00 zapraszamy na:

  • warsztaty florystyczne plecenia wianków, zakończone uroczystym wodowaniem,
  • naukę plecenia makramy i tworzenia pięknych roślinnych kadzideł,
  • tworzenie naturalnych peelingów i mgiełek z olejków,
  • stoiska, na których będzie można spróbować wytworzyć kosmetyki na bazie roślin,
  • stoisko, na którym będzie można zrobić sobie tymczasowy roślinny tatuaż,
  • zdjęcia w fotobudce,
  • świeżą i orzeźwiającą lemoniadę.

„Bielańskie Wianki” to także muzyka i tańce. Zaczniemy od silent disco, na które zapraszamy w godz. 16:00-19:00. To prawdziwa gratka dla lubiących pląsać w rytm ulubionych tanecznych kawałków – każdy będzie mógł założyć odpowiednie bezprzewodowe słuchawki, a więc wybrać muzykę graną przez jednego z kilku DJ-ów. Następnie część artystyczna przeniesie się na scenę, gdzie wystąpią:

  • o godz. 19:00 Anita Lipnicka - koncert „Śnienie”,
  • o godz. 21:00 Teatr Akt - spektakl „Ja Gore”.

Przez całe wydarzenie będzie funkcjonowała strefa gastronomiczna.

Partnerzy wydarzenia: Dom Development, BYŚ, ArcellorMittal Huta Warszawa, Gaz-System, Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta

Patron medialny: Meloradio

Plakat utrzymany w bladozielonej kolorystyce. W centralnym punkcie widoczna postać kobiety z rozpuszczonymi włosami i kwietnym wiankiem na głowie. Ubrana w kwiecistą sukienkę kobieta otoczona jest jasnym okręgiem.
Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia

Sprawdź lokalizację na mapie