null

Bielańskie spotkania ze sztuką ciała – zmiana terminu spektaklu "Pięciu Nieudanych"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.07.2021 10:00 - 03.09.2021 20:00
Różne lokalizacje
Grafika czterech tańczących kobiet.

"Ważne Sprawy" - spektakl rodzinny

Bohaterowie spektaklu to czwórka rodzeństwa, która została w domu bez nadzoru rodziców. Sytuacja ta jest początkiem wielu przygód, które rozgrywają się na pograniczu rzeczywistości i dziecięcej wyobraźni. Przedstawienie w swoim wyrazie jest radosne, inspirowane rosyjską klaunadą, w której nacisk kładzie się na zbudowanie komicznych charakterów oraz prostych, konfliktowych sytuacji rozwiązywanych w twórczy, nieoczekiwany sposób. Główny środkiem wyrazu jest tu pantomima prezentowana na wysokim poziomie. Spektakl prezentowany był na wielu festiwalach teatralnych.

 

Data:11 lipca 2021 r.(niedziela).
Godz.: 10:00.
Miejsce: Park Kellera.


Obraz Kobiety - performance taneczny

„Obraz Kobiety”- to wielowymiarowy performance po świecie psychiki i snu kobiet, oparty o taniec współczesny i struktury improwizacyjne z projekcją multimedialną oraz muzyką na żywo. Kierowany do widzów dorosłych i młodzieży.

Scenografię stanowi pięć obrazów kobiet, z których każdy jest impresją innego stanu emocjonalnego (m.in. skrytości, delikatności, sensualności, harmonii, dzikości). Razem stanowią one całość. Inspiracją autorki Hanny Jurczak do jego powstania są prace analityczek jungowskich (m.in. Marion Woodman) oraz doświadczenia pracy psychologicznej z kobietami.

Po spektaklu zapraszamy widownię do krótkiej pracy warsztatowej skoncentrowanej na doświadczaniu ruchu.

Data: 7 sierpnia 2021 r.(sobota).
Godz.: 20:30
Miejsce: Park Herberta.


ŚwiatłoCienie – performance taneczny

(z muzyką na żywo oraz projekcją multimedialną)

„Światłocienie” to duet taneczny z muzyką na żywo oraz projekcją multimedialną kierowany do widzów dorosłych i młodzieży. Performance w choreografii Thierry Vergera – twórcy stylu Modal Underground, w reżyserii Hanny Jurczak.
„Światłocienie” – na poziomie koncepcji odnosi się do dwóch przeciwieństw: pierwiastka kobiecego i męskiego, Ziemi i Nieba, światła i cienia, idąc za kulturami Wschodu: yin i yang. W performance zadajemy pytanie: w jaki sposób łączą się te dwa pierwiastki? Odpowiadamy symbolicznie na poziomie ruchu i obrazu (projekcji multimedialnej) o łączeniu się, przenikaniu, współistnieniu, współzależności i ciągłym na nowo znajdowaniu Pełni.

Po spektaklu zapraszamy widownię do krótkich warsztatów ruchowych.

Data: 28 sierpnia 2021 r. (sobota).
Godz: 20:30.
Miejsce: Park Herberta.


"Pięciu Nieudanych" - spektakl rodzinny – zmiana terminu.

Jest to lekka i poetycka opowieść o tym, że można być "nieidealnym" i żyć szczęśliwie. Spektakl powstał w oparciu o literaturę dziecięcą - książkę Beatrice Alemagna, która ukazała się w wydawnictwie Dwie Siostry. Bohaterami jest pięć wyimaginowanych postaci: Dziurawy, Sflaczały, Poskładany, Odwrócony oraz Felerny, którzy wiodą spokojny żywot dopóki nie zakłóci go pojawienie się Idealnego. Historia o "Pięciu Nieudanych" pokazuje w jaki sposób, pomimo naszych niedoskonałości, możemy poczuć się wartościowi a przy tym autentyczni. Okazałe, odrealnione kostiumy poszczególnych bohaterów stanowią praktycznie całą scenografię spektaklu, każda z postaci rusza się na swój "niedoskonały sposób". Spektakl ma wielki potencjał interaktywny - postacie wzbudzają sympatię widzów, którzy odruchowo chcą nawiązać kontakt z bohaterami.

Data: 3 września 2021 r.(piątek).
Godz: 18:00.
Miejsce: Park Herberta.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie