null

Bielańskie Spotkania ze sztuką

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Serdecznie zapraszamy na "Bielańskie spotkania ze sztuką" czyli cykl spotkań teatralno-tanecznych prezentowanych w wybranych parkach na terenie Bielan. W tym roku nasze wydarzenia skierujemy głównie do widzów dorosłych i młodzieży, ale nie zabraknie także propozycji dla całej rodziny. Oprócz samego oglądania spektakli i performanców pragniemy zaprosić naszą publiczność do aktywnego udziału w wydarzeniach.

HARMONOGRAM

Data: 11 lipca - Performance Kontakt Improwizacji
Miejsce: Kępie Potockiej vis a vis ul. Podleśnej.
Godz. 17.00.
Kontakt improwizacja jest dziedziną tańca, która przez swoją formę zaprasza widza do refleksji nad bliskością, kontaktem niewerbalnym w ruchu (przez dotyk, odczucia z ciała).
W czasach fizycznego dystansowania się nabiera szczególnego znaczenia.
Wydarzenie adresowane do dorosłych oraz młodzieży. Po performansie zaprosimy na warsztaty.
więcej: https://www.facebook.com/events/306692170463263/

UWAGA: Performance Kontakt Improwizacji przy Kępie Potockiej vis a vis ul. Podleśnej – nie odbędzie się ze względu na przewidywane opady deszczu. Wydarzenie zostanie przeniesione na 26.07.2020 r. na godz. 17.00 w tym samym miejscu.

Data: 25 lipca - Spektakl "Star, Wars i Sawa"
Miejsce: Stary Brustmana, ul. Wolumen.
Godz. 17.00.
Opowiemy Wam ruchem i słowem naszą, nieco szaloną wersję znanej warszawskiej legendy. Jest to wydarzenie adresowane do dzieci i ich opiekunów. Po spektaklu zapraszamy na plastyczne warsztaty tworzenia z papieru i patyków.

Data: 1 sierpnia - "Po-łączenie" performance site-specific
Miejsce: Stary Brustmana, ul. Wolumen.
Godz. 17.00.
Działanie taneczne oparte na strukturach improwizacyjnych tworzonych z uwzględnieniem specyfiki danego miejsca. Ruch tancerzy oraz improwizowana muzyka na żywo podkreślają kontakt z otoczeniem, oraz zapraszają widza do DOŚWIADCZANIA- oddechu, poczucia ciała, zatrzymania.
Wydarzenie adresowane dla widzów dorosłych i starszej młodzieży. Po spektaklu zaprosimy do rozmowy.

Data: 29 sierpnia - "RÓJ" czyli spektakl ruchowy dla młodzieży i dorosłych
Miejsce: Park Olszyna.
Godz. 17.00.
Opowiedziana ruchem historia królestwa umiejscowionego ponad czasem, gdzie zastany ład zostaje zburzony przez pojawienie się niespodziewanego gościa. Królowa, jej syn, dwórki i Obcy to postacie, które mogą stanowić doskonałą metaforę różnego rodzaju systemów: rodziny, szkoły, instytucji ale razem obrazują także symbol przemiany w obrębie jednostki. "Rój" łączy w sobie różne środki ekspresji ruchowej - pantomimę, teatr ruchu, kontakt improwizację.

Zasady bezpieczeństwa:
Z racji na obecną sytuację zwracamy się z ogromną prośbą o przestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa nas wszystkich.
Prosimy o zachowanie dwumetrowych odstępów, zachęcamy do wzięcia ze sobą maseczek lub przyłbic na wypadek gdyby dystans uległ zmniejszeniu do 1,5 m. (Uczestnictwo jest równoznaczne z akceptacją zasad bezpieczeństwa, szczegółowe zasady zostały znajdą Państwo w załączeniu).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Projekt dofinansowano ze środków M. St. Warszawa w ramach projektu „Bielańskie Spotkania ze Sztuka” współorganizowanym przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawy.

wkp_-_bielanskie_spotkania_ze_sztuka.jpg

Załączniki: