null

Bielańskie Mistrzostwa Piłki Nożnej Przedszkolaków

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 20.05.2022 r. grupa Słoneczników z Przedszkola nr 182 „Tajemniczy Ogród” w Warszawie po raz drugi wzięła udział w Bielańskich Mistrzostwach Piłki Nożnej Przedszkolaków. Turniej został zorganizowany przez szkółkę piłkarską Turbo Football Academy w ramach współpracy z Urzędem Dzielnicy Bielany oraz Stołecznym Centrum Sportu „Aktywna Warszawa”, pod patronatem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Turniej został rozegrany na Stadionie Hutnika.

Udział w turnieju miał na celu: rozwijanie postawy świadomego uczestniczenia w zawodach, promowanie aktywnego spędzania czasu oraz uprawiania sportu. Piłka nożna jako sport drużynowy może również pokazać naszym przedszkolakom, jak ważna jest współpraca w zespole. Ważnym elementem turnieju było także przestrzeganie zasad fair play. Niewątpliwie jednak najważniejsza była dobra zabawa. A tej zarówno dla dzieci jak i ich trenerek było co niemiara.

Każde dziecko, które wzięło udział w turnieju otrzymało pamiątkową koszulkę, w której grało na boisku, oraz medal. Każda z drużyn otrzymała dodatkowo także puchar. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola z trzema pucharami. Pamiętając o haśle, które towarzyszyło nam podczas naszej gry „Czy wygramy, czy przegramy to zabawę dobrą mamy”.          

Autor: Anna Cybotor

Zobacz galerię (4 zdjęć)