Bielańskie granie - muzyczne pożegnanie wakacji

Zapowiada się muzyczna sobota na Bielanach. 5 września na terenie zielonym nad stacją metra Słodowiec zagrają Sami Harb, Agata Nizińska (gościnnie) i SKUBAS.

Oprócz koncertów zapraszamy do stref tematycznych: kultura, sport i strefa foodtrucków.

Kilka słów o artystach:

Sami Harb, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Urodził się w New Jersey i śpiewa od 6. roku życia. Studiował psychologię w Stanach, a po uzyskaniu dyplomu przeprowadził się do Polski. Obecnie mieszka w Warszawie, tu tworzy i koncertuje, m.in. w ramach projektu The Harb Brothers. Związany jest też z nowym, warszawskim teatrem Scena Relax.

Szerszej publiczności zanany jest z udziału w programach telewizyjnych, m.in. The Voice of Poland, gdzie doszedł do półfinału oraz The Four. Bitwa o sławę, w którym znalazł się w „Wielkiej Czwórce” najlepszych głosów w Polsce.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też jego koncerty podczas izolacji spowodowanej pandemią COVID-19. Filmiki z balkonu na warszawskich Bielanach stały się hitem Internetu, a  balkonowa wersja przeboju "Bohemian Rhapsody" miała ponad milion wyświetleń na samym Facebooku.

Wokalista obecnie pracuje nad debiutanckim albumem, którego premiera przewidziana jest na przyszły rok, ale jego marzeniem jest także tworzyć muzykę terapeutyczną.

SKUBAS, artysta który stworzył jedną z piękniejszych polskich piosenek miłosnych o braku miłości.

W swojej twórczości podróżuje w głąb ludzkich doświadczeń. Bez zbędnych upiększeń dotyka tematów, w których każdy słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie. Wszystko to w akompaniamencie czasem czułych i delikatnych, czasem mrocznych, brudnych, niemal grunge’owych kompozycji.

Kiedyś znany głównie na scenie klubowej, szerszej publiczności dał się poznać dzięki wydanemu w 2012 autorskiemu albumowi „Wilczełyko”. Na swojej drugiej płycie – „Brzask” zaprezentował się już jako artysta kompletny.

Od czasu debiutu Skubas zagrał kilka tras koncertowych i wystąpił na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Open’er, Orange Warsaw Festival, Jarocin, Przystanek Woodstock). Brał również udział w takich projektach jak Męskie Granie Orkiestra, Obywatel GC v.2.0 czy Europejski Stadion Kultury.

Data: 5 września 2020 r. (sobota).
Godz. 17.00.
Miejsce: teren zielony nad stacją metra Słodowiec.
WSTĘP WOLNY!
UWAGA: Liczba miejsc w strefie koncertowej ograniczona.