null

Bielańskie Duszki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
31.10.2020 - 31.10.2020
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

Zapraszamy na upiornie ciekawą podróż dookoła świata, podczas której poznacie obchody święta "zaduszek" z różnych zakątków naszego globu.

W pierwszej części przybliżymy charakter i znaczenie tradycyjnych słowiańskich dziadów. Wspólnie z Marleną Cichocką – finalistką VIII edycji programu MasterChef  przygotujemy smakołyki dla przodków.

W drugiej części pokażemy, czym charakteryzuje się powszechnie znane Halloweeni jaki ma związek z celtyckim Samhain. W tej części stworzymy lampiony z dyni i proste przebrania.

DíaDe Los Muertosto meksykańskie święto, którego obchody są unikalne w skali świata. W czasie kilkudniowych celebracji meksykanie hucznie i radośnie witają zmarłych i oddają im należyty szacunek.

Profesjonalna mekupistka, na co dzień pracująca na planie filmowym, wprowadzi nas w świat charakterystycznych dla tego święta makijaży. Pokażemy, jak taka charakteryzacja wygląda na twarzy, ale też na masce.


Na zakończenie zapraszamy na spektakl o wyjątkowej podróży w czasie, w którą zabierze nas Teatr Objazdowy Pomarańczowy Cylinder.

Oprócz świetnej zabawy, ciekawych warsztatów, będą też konkursy  z nagrodami dla najbardziej uważnych.

O tym, co należy przygotować, aby bawić się z nami, poinformujemy wkrótce.

Termin: 31.10.2020 r.
Godz.: 16:00-19.20.

Transmisja dostępna na stronie: https://www.facebook.com/bielanyonline/

Marlena Cichocka - (https://marlenagotuje.pl/o-mnie/)         
Teatr Objazdowy Pomarańczowy Cylinder - http://pomaranczowycylinder.pl/