null

Bielański Piknik Rowerowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 8 czerwca na Polanie w Parku Młocińskim odbędzie się impreza rowerowa "Bielański Piknik Rowerowy"

Dojazd do Polany dla rowerzystów zalecany jest ścieżką rowerową wzdłuż Wisłostrady, następnie ul. Prozy i wałem wiślanym (odcinek ten będzie oznakowany, a bezpieczny przejazd przez skrzyżowanie ul. Prozy i Pułkowej w godz. 9.30-10.30 oraz w czasie powrotu rowerzystów będą zabezpieczali harcerze).Dojazd samochodami ul. Pułkową w kierunku na Gdańsk, za restauracją McDonald skręcić w ul. Papirusów (jest tam możliwość zaparkowania samochodu). Impreza jest przeznaczona głównie dla uczniów szkół podstawowych, lecz zapraszamy również rodziców i rodzeństwo.

Niektóre szkoły podstawowe z terenu naszej gminy zgłosiły uczestnictwo zorganizowanych grup uczniów.

Rozpoczęcie imprezy przy punkcie startowym o godz. 10.00.
Każde dziecka na oznakowanym punkcie startowym otrzyma imienny karnecik i przejedzie na rowerze pętlą Parku Młocińskiego, zaliczając ćwiczenia gimnastyczne na urządzeniach sportowych. Przy każdym urządzeniu będą harcerze, pomagający dzieciom w zaliczaniu punktów sportowych, którzy jednocześnie będą notowali w karneciku dziecka uzyskane zaliczenia.
Meta znajduje się na polanie.

Dzieci, które zakończą zawody sportowe, będą mogły:

  • bawić się na polanie wraz z harcerzami (rowery mogą pozostawić na strzeżonym parkingu rowerowym),
  • skorzystać z bezpłatnego znakowania rowerów przez firmę SOMERW,
  • zjeść kiełbaskę upieczoną na ognisku,
  • wypić soczek,
  • otrzymać koszulkę

O godz. 13.00 odbędzie się konkurs wiedzy komunikacyjnej, zorganizowany przez nauczycielkę wychowania komunikacyjnego. Będą nagrody dla zwycięzców. Opiekę nad dziećmi będą sprawować harcerze, zapewniona będzie opieka lekarska.