null

Bielański Dzień Ptaków - edycja 2023

Drukuj otwiera się w nowej karcie
30.09.2023 11:00 - 30.09.2023 12:55

Przed nami kolejna edycja ptasiego pikniku w Parku Olszyna.

Czekać na Was będą prelekcje tematyczne, pokazy sokolnika, wycieczka ornitologiczna, warsztaty tematyczne oraz kiermasz książek przyrodniczych.

W tym roku gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Maciej Luniak, zoolog, specjalizujący się w ekologii miasta; autor książki „Przed odlotem. O sobie i przyrodzie miasta”, opisującej kilkadziesiąt lat własnej ornitologicznej pasji i miłości do przyrody. Wydawcą książki, na zlecenie Urzędu Dzielnicy Bielany, jest MULTICO Oficyna Wydawnicza.

Podczas pikniku będzie okazja porozmawiać z Autorem oraz zdobyć książkę ze specjalną dedykacją. Wydawnictwo MULTICO gwarantuje tego dnia promocyjną cenę! 

Po raz pierwszy na naszym ptasim pikniku będziemy gościć Warszawski Ogród Zoologiczny ze stoiskiem edukacyjnym, promującym m.in. coroczną kampanię „ZOOstaw nie porywaj”, realizowaną z Lasami Miejskimi Warszawa i Strażą Miejską.

Przedstawiciele Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Chronionych Ptasi Azyl, działającego przy ZOO, opowiedzą m.in. o umiejętnym pomaganiu ptakom w mieście.

 

W programie pikniku podnadto:

  • Dawid Kilon, ornitolog i rysownik, tradycyjnie przeprowadzi warsztaty malowania – tym razem tematem będzie coraz częściej widziana w Warszawie: Nurogęś
  • Katarzyna Skakuj – plastyk z wykształcenia i przyrodnik z zamiłowania – w miniprelekcji „Jajko jaku nierówne” opowie o jajach i piórach    
  • Na swoje stoisko oraz na spacer ornitologiczny zaprasza tego dnia także Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków 
  • Nieodzownym elementem naszej imprezy jest pokaz sokolniczy – zaprezentowany będzie Jastrząb Harrisa w locie oraz sokół wędrowny i raróg stepowy w namiocie wystawowym 
  • Dla wszystkich chętnych proponujemy aktywności twórcze i techniczne m.in. zbijanie budek lęgowych i karmników, tworzenie biżuterii z  ptasim motywem czy ozdabianie bawełnianych worków z ptasim nadrukiem.
  • Atrakcyjne warsztaty plastyczne i tematyczne przygotowała także Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bielany
  • Przy fotościance zmierzymy się ze skrzydłami orła; a maluszki będą miały możliwość zabawy w specjalnym namiocie Strefa Malucha
  • Na kiermaszu książek przyrodniczych wiele ciekawych propozycji dla małych i dużych. Tego dnia Wydawnictwo MULTICO oferuje sprzedaż książek przyrodniczych w atrakcyjnych cenach.

Data: 30 września (sobota) 2023 r.
Godzina: 11:00-15:00.
Miejsce: Park Olszyna.