Bielański Dzień Ptaków 2021

na drzewie siedzą egzotyczne ptaki, napis Bielański Dzień Ptaków

W niedzielę 26 września jak co roku świętować będziemy Bielański Dzień Ptaków. Zapraszamy do Parku Olszyna (od strony ul. Gąbińskiej) w godz. 11.00 – 15.00 na piknik promujący przyrodę Bielan, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ptasiej.

W programie m.in.:

• spotkanie z Pawłem Pstrokońskim, autorem książki „Wszystkie okna dla oknówek”. Będzie możliwość zdobycia autografu Autora, wysłuchania ornitologicznej pogadanki oraz odbycia spaceru przyrodniczego z naszym Gościem po Parku Olszyna.
  • Katarzyna Skakuj – plastyk z wykształcenia i przyrodnik z zamiłowania – w miniprelekcji „Jajko jaku nierówne” opowie o jajach i piórach
  • Dawid Kilon, ornitolog i rysownik, tradycyjnie przeprowadzi warsztaty rysunku przyrodniczego
  • Na swoje stoisko oraz na spacer ornitologiczny zaprasza tego dnia także Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
  • Nieodzownym elementem naszej imprezy jest pokaz sokolnika – Igor Kowalski  zaprezentuje Jastrzębia Harrisa w locie oraz sokoła wędrownego i raroga stepowego w namiocie wystawowym
  • Dla wszystkich chętnych proponujemy aktywności twórcze i techniczne m.in. zbijanie budek lęgowych i karmników, dekorowanie ptasich pierników, wykonanie ptaków ozdobnych ze zużytych płyt CD czy ozdabianie toreb bawełnianych z ptasim nadrukiem.
  • Atrakcyjne warsztaty plastyczne przygotowała także Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bielany
  • Przy fotościance zaś zmierzymy się ze skrzydłami orła!
  • Na kiermaszu książek przyrodniczych wiele ciekawych propozycji dla małych i dużych. Tego dnia Wydawnictwo MULTICO oferuje sprzedaż książek przyrodniczych w atrakcyjnych cenach! Szczególną atrakcją będzie nowe wydanie dwutomowej publikacji „Ptaki Polski” autorstwa Andrzeja Kruszewicza, ornitologa, dyrektora warszawskiego ZOO. W obecnym wydaniu informacje zostały zaktualizowane o ostanie dane dotyczące stanów liczebnych poszczególnych gatunków oraz tendencje zmiany liczebności. Olbrzymim walorem obecnego wydania książki są kody QR, dzięki którym za pomocą aplikacji w telefonie można odsłuchać, także w terenie, głosy aż 170 gatunków ptaków. Dodatkowo do każdego kompletu książek dołączona jest płyta CD MP3, zawierająca te same głosy.

Zapraszamy do Parku Olszyna!

Data: 26 września 2021 r. (niedziela).
Godz.: 11:00 – 15:00.
Miejsce: Park Olszyna.

Podczas wydarzenia obowiązuje reżim sanitarny – dezynfekcja dłoni, maseczki podczas warsztatów oraz dystans społeczny.

Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Załączniki: