null

Bielańska Gwiazdka

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Święta coraz bliżej... Z tej okazji w sobotę, 19 grudnia przy bielańskim Ratuszu odbyło się wspólne kolędowanie i spotkanie z mieszkańcami dzielnicy. Niezwykła moc świątecznych przebojów w wykonaniu zespołu Coversi wprowadziła w wigilijną atmosferę… mimo, że pogoda była iście wiosenna ;-)

Nie zabrakło Świętego Mikołaja, który zachęcał do wspólnej zabawy i udziału w warsztatach robienia ozdób świątecznych. Na stoisku Biblioteki Publicznej im. S. Staszica można było własnoręcznie wykonać m.in.: choinki z koralików i papieru. Bielański Ośrodek Kultury pomagał w stworzeniu wyjątkowych bombek. Stowarzyszenie Mamy Czas, prowadzące Klub Mam i Tatusiów na Bielanach zapraszało najmłodszych wraz z rodzicami do „Kolorowej Papierni”, gdzie można było wykonać: łańcuchy choinkowe, gwiazdy, pawie oczka i… wiele zaskakujących, kolorowych ozdób.

Niespodzianką dla pierwszych 100 mieszkańców, którzy wzięli udział w warsztatach było otrzymanie choinki. Pierwszym 7 uczestnikom choinki wręczył burmistrz Dzielnicy Bielany – Tomasz Mencina.
Całość dopełniło przedstawienie dla najmłodszych. Na scenie zagościł „Bałwanek Tiko i Królowa Fruncja”, niezwykłe postaci, które przeniosły publiczność w bajowy świat wyobraźni.

Ten dzień nie odbyłby się bez pomocy wolontariuszy z Fundacji Świat na Tak. Liczna grupa pomocników częstowała własnoręcznymi wyrobami cukierniczymi oraz obdarowywała mieszkańców jabłkami z życzeniami.

W wydarzeniu wzięli m.in. udział: poseł na sejm RP – Joanna Fabisiak, członkowie Zarządu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy: Tomasz Mencina – Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz jego zastępcy: Ilona Soja-Kozłowska, Grzegorz Pietruczuk, Włodzimierz Piątkowski oraz Artur Wołczacki.