null

Bielańska Akademia Umiejętności – warsztat taneczny jazz

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.10.2022 10:00 - 01.10.2022 13:00
Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej im. Jonasza Kofty, ul. Szegedyńska 9a
BAU Taniec. Napis

Prowadzenie Paweł Michno.

Paweł Michno – ur. 12 listopada 1979 roku w Kielcach.

Choreograf, reżyser widowisk tanecznych, pedagog tańca, tancerz zawodowy (dyplom Związku Artystów Scen Polskich ZASP).

Specjalizuje się w technikach tanecznych: jazz, modern i broadway jazz. Jest cenionym szkoleniowcem, regularnie zapraszanym na konsultacje i warsztaty taneczne w Polsce i za granicą. Swój taneczny warsztat doskonalił szkoląc się w najlepszych szkołach tańca w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku. Karierę taneczną rozpoczął w Kieleckim Teatrze Tańca, z którym regularnie występował na największych scenach teatralnych w całej Polsce.

Od 2002 roku występował w Teatrze Komedia w Warszawie w musicalu “Chicago” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. W spektaklu tym wystąpił blisko 150 razy.

Przez wiele lat współpracował z zawodowymi grupami tanecznymi, tworząc oprawę artystyczną do eventów, koncertów i produkcji telewizyjnych. Wielokrotnie zapraszany był jako choreograf do produkcji telewizyjnych. Stworzył choreografie do programów telewizyjnych: „You Can Dance Po Prostu Tańcz!”, „World of Dance”, „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”, „Mam Talent”, „World of Dance”, „Dance Dance, Dance”.

W 2017 roku był choreografem ceremonii otwarcia “The World Games” we Wrocławiu (igrzyska sportów nieolimpijskich - patronat Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego).

W 2012 roku w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się premiera spektaklu „LadyFossy 2”, który wyreżyserował i w którym jest współtworzył choreografię.

W 2013 roku w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się premiera spektaklu „Saligia, siedem grzechów głównych”, którego jest pomysłodawcą, reżyserem i choreografem. W spektaklu wystąpili m.in. Rafał Maserak, Edyta Herbuś, Tomasz Barański i Ewa Szabatin.

W 2014 roku współtworzył choreografie do spektaklu tanecznego „Jego”, wyprodukowanego przez B’Art Stowarzyszenie Artystyczne, prezentowanego na deskach Teatru Rampa w Warszawie. Spektakl reżyserowany był przez Grzegorza Pohla.

W 2015 roku założył w Warszawie teatr tańca B.Sides Dance Company. W kwietniu 2016 odbyła się premiera pierwszego spektaklu pt. „Odwróceni”. Spektakl był nagradzany w konkursach teatrów tańca w Polsce.

W 2021 roku założył Stowarzyszenie Artystyczne Po:ruszeni, którego jest prezesem. Celem działalności Stowarzyszenia jest organizowanie wydarzeń kulturalnych na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym, mających na celu wymianę doświadczeń między artystami z instytucji partnerskich.

Data: 1 października 2022 (sobota).
Godz.: 10:00 – 11:20 – I grupa – podstawy;
            11:30 – 12:50 – II grupa – open.
Miejsce: Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej im. Jonasza Kofty ul. Szegedyńska 9a.

Warsztaty dla osób powyżej 16 lat mieszkających w Warszawie.

Wydarzenie bezpłatne.Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązuje akceptacja regulaminu, w przypadku niepełnoletności oświadczenie Opiekuna. Regulamin i oświadczenie do pobrania tutaj BAU – Taniec (Regulamin 2022).

Zapisy poprzez stronę: BAU – Taniec.

Sprawdź lokalizację na mapie