null

Bielańska Akademia Umiejętności – reggaeton

Drukuj otwiera się w nowej karcie
01.10.2022 14:00 - 01.10.2022 17:00
Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej im. Jonasza Kofty, ul. Szegedyńska 9a
BAU Taniec. Napis

Reggaeton to mix rytmów jamajskich – reggae, salsy i hip – hopu. Reggaeton obecnie jest jednym z najpopularniejszych tańców na Kubie, staje się coraz modniejszym stylem w Ameryce Łacińskiej oraz w Europie. Łączy on w sobie umiejętność poruszania każda częścią ciała z osobna. Jest prostym tańcem, do którego nie potrzeba specjalnych kroków.

Reggaeton jest tańczony zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

W wydaniu kobiecym jest dynamiczny a jednocześnie zmysłowy. Natomiast męskie wydanie charakteryzuje się ekspresją siły i odwagi.

Młoda, piękna, charyzmatyczna i niezwykle uzdolniona instruktorka tańca, w której żyłach płynie gorąca kubańska krew. Odkąd ukończyła pięć lat nie wyobraża sobie życia bez tańca. Jako nastolatka występowała w najlepszych formacjach tanecznych na Kubie, gdzie szkoliła się pod okiem gwiazd tanecznego świata Kuby. Występowała m.in.: w kabarecie "El Mambu" jak i wielu spektaklach w rejonie Matanzas i Varadero. Nabór do zespołu "Baila Cuba" otworzył jej okno na świat i sprawił, że jej kariera rozwijała się kwitnąco; nagrania do programów telewizyjnych, pokazy w całym kraju, tournee w Malezjii oraz Singapurze, występy dla ambasadorów itd. O sobie mówi: "Gdy tańczę - świat staje się dla mnie piękniejszy". Na zajęciach zaraża pozytywną energią, poprawia humor – dobra zabawa gwarantowana!

Data: 1 października 2022 r. (sobota).
Godz.:

  • 14:00 – 15:20 – I grupa – podstawy – wprowadzenie i właściwy warsztat trwający max 60 min.
  • 15:40 - 17:00 - II grupa - open - wprowadzenie, informacje pogłębione i właściwy  warsztat trwający max 60 min.

Miejsce: Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej im. Jonasza Kofty.

Wydarzenie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty dla osób powyżej 16 lat mieszkających w Warszawie.

Obowiązuje akceptacja regulaminu, w przypadku niepełnoletności oświadczenie Opiekuna. Regulamin i oświadczenie do pobrania tutaj BAU – Taniec (Regulamin 2022).

Zapisy poprzez stronę: BAU – Taniec.

Sprawdź lokalizację na mapie