null

Biały Dzień w Przedszkolu nr 97 "Leśna Polanka"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dnia 16.02.2018 r. w Przedszkolu nr 97 „Leśna Polanka”,  w ramach promowania zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci, zorganizowaliśmy  wyjątkowy Biały Dzień. Akcja ta miała na celu uświadamianie dzieciom, jak ważne są w naszej codziennej diecie białe produkty jak mleko, sery, ryby, warzywa i owoce o białym miąższu itp.

Było to kolejne szczególne wydarzenie (po Dniu Pomarańczowym w połowie listopada) w ramach naszego planu „Energię do zabawy mam, bo się zdrowo odżywiam” – propagowania zdrowego stylu życia opartego na zdrowym odżywianiu oraz aktywności fizycznej.

Przedszkole przyozdobiło się w białe barwy.  Wszyscy zaakcentowaliśmy uroczystość białym kolorem ubrania. W tym zimowym dniu nie zabrakło zdrowych białych potraw, (zupka mleczna, ser biały, barszcz biały, makaron z sosem jogurtowym ),  białego walczyka i prac plastycznych w kolorze białym.

Przewijanie się koloru białego przez cały dzień było inspirującym przeżyciem, przyniosło nam ogrom radości, a co najistotniejsze aktywizowało dzieci do podejmowania różnego rodzaju aktywności oraz wspólnego przeżywania uroczystości przedszkolnych, co  z pewnością konsolidowało grupę i tworzyło naszą wspólną, niepowtarzalną tradycję.

Cały dzień upłynął w białej i miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że nasze starania o zdrowe odżywianie się naszych pociech, mają i będą miały odzwierciedlenie podczas przygotowań posiłków w ich domach.


Przed nami Dzień Zielony i Dzień Żółty. Niech kolory królują !!!

Zobacz galerię (5 zdjęć)