null

Bezpłatna pomoc z zakresu zdrowia psychicznego dla uchodźców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Młodzi ludzie siedzący przy stole, nie widać twarzy, w maseczkach. Na ubraniu mają plakietki na których widnieje ich imię. Obok imienia wstążeczka w barwach Ukrainy. U jednej z osób widoczna plakietka z imieniem: Olga
Wolontariusze do pomocy obywatelom Ukrainy poszukiwani | Autor: Ewelina lach

Gdzie w Warszawie znaleźć wsparcie z zakresu zdrowia psychicznego w języku ukraińskim? Tego można dowiedzieć się na infolinii informacyjnej Warszawskiego Domu pod Fontanną. Placówka ta realizuje projekt "WDpF dla Ukrainy- Clubhouse International Fund”.

Jego celem jest wsparcie osób doświadczających problemów zdrowia psychicznego, które przybyły z Ukrainy wskutek działań wojennych. Fundacja uruchomiła infolinię informacyjną: tel.: +48 690 890 969 dostępną w języku ukraińskim i języku polskim, wkrótce wydana zostanie specjalna broszura. Zapraszamy też ukraińskich gości do Domu – Klubu. To dzienna placówka samopomocowa, której funkcjonowanie opiera się na współdziałaniu. W ramach projektu nasz kolega mówiący w języku ukraińskim będzie pełnił rolę przewodnika chętnych osób.

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Można na niej uzyskać informacje o miejscach i telefonach zaufania, oferujących wsparcie specjalistów zdrowia psychicznego (psychologów, psychiatrów) czy wsparcie społeczne (miejsca samopomocowe, zajęcia) w języku ukraińskim i w języku polskim. 

Koszt połączenia jest zgodny ze stawką operatora. Fundacja odbiera SMSy, więc można też napisać, a pracownik Fundacji oddzwoni. 

Warszawski Dom pod Fontanną jest prowadzony przez stowarzyszenie Zespół Regionalny Koalicji na rzecz Zdrowia Psychicznego.

Więcej o WDpF: www.wdpf.org.pl/.

Projekt „WDpF dla Ukrainy” jest finansowany ze zbiórki darczyńców organizacji Clubhouse International.

 

Załączniki: