null

Bielańska Akademia Umiejętności w maju

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.05.2021 - 19.05.2021

Bielańska Akademia Umiejętności zaprasza w maju online na spotkania i warsztaty z ludźmi kultury, muzyki i sztuki. Chcemy przybliżyć Mieszkankom i Mieszkańcom Bielan tematykę sztuki kompozycji, pokazać jak wygląda praca głosem i przybliżyć rejestrację nagrań audio czy sztukę pisania tekstów muzycznych, a także zaprosić na wywiad z Sidneyem Polakiem.

Warsztat mistrzowski online.  Artur Dutkiewicz - o sztuce kompozycji

W cyklu BAU MUZYKA będziemy gościć wybitnego muzyka, pianistę jazzowego i kompozytora Artura Dutkiewicza. Ten wspaniały twórca.nazywany "Ambasadorem polskiego jazzu" poprowadzi warsztat mistrzowski dot. sztuki kompozycji. To szansa na spotkanie z wybitną osobowością polskiej i światowej muzyki, zadania kilku pytań i poszerzeniu swojej wiedzy w dziedzinie muzyki.

Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona!

Termin: 10.05.2021 r. 
Godz.: 19:00-21:00.
Miejsce: platforma Teams, link po potwierdzeniu rezerwacji.
Kontakt: rezerwacja poprzez stronę" www.bit.ly/BAUzapisy


Premiera słuchowiska wg sztuki Anny Burzyńskiej "Czary Mary" zarejestrowanej w ramach warsztatów "Teatr Wyobraźni - Teatr Radiowy, praca z głosem, rejestracja nagrań audio"

Prezentacja dorobku artystycznego Uczestników warsztatów - Teatr Wyobraźni. Zabawna historia wiedźmy, jej córek i najlepszej przyjaciółki opowiedziana ze swadą i polotem. Zabawnie, ciepło i ze szczegółami odmalowany świat wiedźm i czarownic, gdzie wszystko jest na opak: sprzątanie oznacza brudzenie, przysmakiem jest zupa z arszenikiem lub terpentyna z pianką… a przede wszystkim aktorski pokaz nowych umiejętności, które zdobyli Uczestnicy warsztatów.

Termin: 14.05.2021 r. 
Godz.: 19:00-20:00
Miejsce: Premiera odbędzie się "na żywo" na stronie: www.facebook.com/bielanskaakademia/
Kontakt: poprzez stronę: www.facebook.com/bielanskaakademia/


Warsztat online. Sidney Polak - o sztuce pisania tekstów

Niepowtarzalna okazja do osobistego spotkania z gwiazdą muzyki popularnej. Sidney Polak znany jest mieszkańcom Bielan. Jego utwory wrosły w naszą kulturę i lokalną historię. Z uczestnikami Warsztatów podzieli się swoją wiedzą i umiejętnością pisania tekstów do utworów muzycznych. Niepowtarzalna szansa, aby osobiście zapytać o warsztat artystyczny tego wspaniałego, kultowego muzyka.

Termin: 17.05.2021 r. 
Godz.: 19:00-22:00.
Miejsce: platforma Teams, link po potwierdzeniu rezerwacji.
Kontakt: rezerwacja poprzez stronę: www.bit.ly/BAUzapisy


Wywiad z Sidneyem Polakiem

“Chomiczówka”, “www.tekila.pl”, “Otwieram wino” - to tylko kilka utworów znanych z płyt Sidneya Polaka. O jego muzyce, o Bielanach i inspiracjach muzycznych porozmawiamy w bielańskim Ratuszu z tym niebanalnym muzykiem, którego przeboje wrosły w naszą tradycję i opowiadają o naszej współczesności. Podczas transmisji na żywo będziecie mogli zadać mu pytania lub podzielić się swoimi emocjami związanymi z jego muzyką.

Termin: 19.05.2021 r. 
Godz.: 19:00-20:30.
Miejsce: Transmisja  odbędzie się na żywo, na stronie www.facebook.com/bielanskaakademia/
Kontakt: poprzez stronę: www.facebook.com/bielanskaakademia/

Załączniki: