null

Bal Karnawałowy w Przedszkolu nr 39 ,,Pod Topolami''

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W dniu 16.02.2022 r. w Przedszkolu nr 39 ,,Pod Topolami'' odbył się Bal Karnawałowy.

Dzieci czekała miła niespodzianka, bo drzwi do przedszkola były pięknie udekorowane bramą z balonów. Idąc po korytarzu nasi milusińscy mogli podziwiać piękne dekoracje karnawałowe. Sale również miały ,,balowy” wystrój. 

Dzieci przebrane za różne postacie zaraz po śniadaniu rozpoczęły tańce. Były tańce indywidualne, w parach, barwne korowody. Wszyscy świetnie się bawili.

Nie zabrakło konkursów, w których chętnie uczestniczyły dzieci. Najwięcej radości wywołał konkurs z krzesełkami. W czasie przerwy w muzyce, odstawiano jedno krzesełko, a ilość dzieci pozostawała bez zmian. Wszyscy dbali o to, by każde dziecko miało miejsce. Śmiech i radość zapanowały, gdy na kilku krzesełkach siedziała cała grupa dzieci, jedne na drugich, łącznie z paniami.

Następnym konkursem był konkurs na najpiękniejszy taniec. Każde z dzieci bardzo się starało, by jego taniec był tym jedynym i niepowtarzalnym. Prezentowano różne gatunki taneczne od tańca towarzyskiego po break dance.

Dzieci były bardzo dumne ze swoich strojów, już dzień wcześniej z zapałem opowiadały, w co się przebiorą, więc z ochotą wzięły udział w prezentacji przebrań. W sali utworzono scenę, po której każdy przeszedł i zaprezentował swój strój.

Dzieci poruszały się jak prawdziwe modelki i modele po wybiegu. Z dumą chodziły w rytm muzyki, dokonywały obrotów i prezentacji swoich przebrań.

Taniec z balonami również cieszył się olbrzymią popularnością. Utrudnienie w postaci nie dotykania rękami balonów, a utrzymaniu ich podczas tańca w parach między sobą nie sprawiało naszym milusińskim żadnego problemu. Taniec na gazecie również wywołał dużo pozytywnych emocji i uśmiechu. Zadaniem tańczącej pary było, nie tylko nie wyjść stopą poza gazetę rozłożoną na dywanie, ale też składać ją w coraz mniejsze kwadraty i dalej tańczyć. To była prawdziwa sztuka, ale dzieci poradziły sobie z radością i bez problemu.

Po korowodach tanecznych nadszedł czas na zdjęcia wykonywane przez fotografa. Dzieci z uśmiechem pozowały do fotografii.

To był niezapomniany dzień pełen emocji i wrażeń.

Jolanta Kryńska

 

 

 

Zobacz galerię (7 zdjęć)