null

Asfaltowanie ulicy Sokratesa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przez tydzień od czwartku, 25 listopada, do czwartku, 2 grudnia, drogowcy będą układali ostatnią warstwę asfaltu na przebudowanej jezdni ul. Sokratesa. Na czas prac zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Autobusy pojadą objazdami.

Prace rozpoczną się w czwartek, 25 listopada, o godz. 6:00. Ulica będzie przejezdna w jednym kierunku – od ul. J. Kasprowicza do ul. Wólczyńskiej. Nie będzie możliwy skręt z ul. Wólczyńskiej w ul. Sokratesa ani jazda prosto z ul. J. Conrada w ul. Sokratesa. Ulica J. Conrada na skrzyżowaniu z ul. Wólczyńską i Sokratesa będzie zawężona do dwóch pasów (wyłączony z ruchu zostanie skrajny prawy pas), z których dopuszczona będzie możliwość skrętu w lewo i w prawo w ul. Wólczyńską.

Objazdy utrudnień w kierunku od ul. Wólczyńskiej do ul. J. Kasprowicza będą prowadzić ul. Wólczyńską do al. W. Reymonta i ul. J. Kasprowicza lub ul. Wólczyńską do ul. T. Nocznickiego i J. Kasprowicza.

Wyjazdy z ul. S. Petofiego i z ul. L. Tołstoja na ul. Sokratesa pozostają zamknięte. Zamknięte także zostaną wjazd na parking vis a vis ul. Kaliszówka oraz wyjazd z ul. Szekspira. Zalecany jest objazd do ul. Wolumen i ul. Wólczyńskiej. Wjazd na parking w rejonie ul. H. Balzaka (naprzeciw ul. Cienkiej) także zostanie zamknięty na cały okres trwania prac. Właściciele pojazdów, którzy nie odjadą samochodami z placu postojowego do najbliższego czwartku do godz. 6, nie będą mieli możliwości wyjazdu do czwartku, 2 grudnia, do godz. 4 rano.

Wyjazd z ulic i budynków po drugiej stronie ulicy będzie możliwy wyłącznie w prawo, czyli w kierunku ul. Wólczyńskej.

Także pieszych czekają utrudnienia podczas prac. Przejście przez ul. Sokratesa możliwe będzie wyłącznie na skrzyżowaniach z ul. Wólczyńską lub J. Kasprowicza. Na skrzyżowaniu ul. Sokratesa z ul. J. Kasprowicza przejazd rowerowy możliwy będzie tylko po stronie ul. Przy Agorze. Poruszanie się wzdłuż ul. Sokratesa będzie nadal możliwe po obu stronach ulicy, wyłącznie z lokalnymi zawężeniami chodników do 2 m na wysokości wjazdów na parkingi i ulicy dochodzących do ul. Sokratesa.

Prace w tym etapie zakończą się w czwartek, 2 grudnia, ok. godz. 4.00. Po tym czasie przewidywany jest kolejny etap prac.

Więcej informacji: https://bit.ly/3qWzR9l