null

Poniedziałek Mazurkowy - Mazurki na głosy i instrumenty

Drukuj otwiera się w nowej karcie
05.04.2021 - 05.04.2021
Poniedziałek Mazurkowy - Mazurki na głosy i instrumenty

Wielkanocny Poniedziałek Mazurkowy to na Bielanach tradycyjnie czas wspólnego  świętowania z muzyką, tańcem i słodkimi mazurkami. Z corocznym koncertem Janusz Prusinowski Kompania wraz ze śpiewaczką Marią Siwiec tym razem zawitają w Państwa domach. Usłyszymy wielobarwne mazurki, oberki, obery ciągłe, wyrywasy z Radomszczyzny i całego szeroko pojętego Mazowsza. Mamy nadzieję, że energia muzyki z Serca Polski wniesie wiosenną radość i powiew nadziei na świąteczny czas.

Janusz Prusinowski Kompania to uczniowie i kontynuatorzy wiejskich muzykantów, a zarazem awangardowa formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji. Muzykę łączą z tańcem, archaiczność z doświadczeniem współczesności, trasy koncertowe zaś z działalnością edukacyjną w Polsce i na świecie.

Maria Siwiec należy do najwybitniejszych współczesnych śpiewaczek ludowych. Jest liderką i solistką zespołu Gołcunecki, uznaną popularyzatorką tradycji muzycznych  Kajoków, niezwykłego muzycznie mikroregionu południowego Mazowsza. Unikatowy głos i maniera wykonawcza oraz rozległy repertuar wyróżniające śpiewaczkę, przyniosły jej uznanie w Polsce i za granicami naszego kraju. Jest laureatką wielu festiwali i nagród, m.in. Nagrody im. Oskara Kolberga.

Termin: 5.04.2021 r.
Godz.: 12:00.
Transmisja: na stronie Nasze Bielany Online na Facebooku.

Załączniki: