null

Spektakl „Jeszcze w zielone gramy”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
19.02.2023 18:00 - 19.02.2023 19:30
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
BOK. Trójka aktorów na scenie. Za nimi - zielona kotara. Dwóch uśmiechniętych mężczyzn o siwych włosach. Pośrodku - kobieta ubrana w kolorową, błyszczącą sukienkę.

Sztuka Jerzego Szczudlika to swawolna komedia, przechodząca niekiedy w farsę. Nie dotyczy jednak spraw bagatelnych i obojętnych. To teatr zamieniający się miejscami z życiem i życie przechodzące w teatr. Słowo „teatr” jest tu nieprzypadkowe nie tylko dlatego, że jak w wielu wcześniejszych dramatach tego autora, akcja rozgrywa się środowisku aktorskim.

To opowieść o blaskach i cieniach zawodu aktorskiego, ale przede wszystkim o dopadającej nas starości, szczególnie w tym środowisku trudnej do zaakceptowania. Jesień życia to ulubiony temat Jerzego Szczudlika, który próbuje oswoić widza z problemami podeszłego wieku, przedstawiając je w sposób żartobliwy, ironiczny, uświadamiający nadludzką przewagę życia z jego urokami i pokusami nad wiszącą nad głową śmiercią.

Rywalizacja znakomitych aktorów: Leosia (Wojciecha Duryasza) oraz Wicia (Stanisława Banasiuka) o względy znacznie młodszej, urodziwej Milenki (Ewy Lorskiej) to gwarancja spektaklu z dużą dawką humoru i refleksji.

Data: 19 lutego 2023 r. (niedziela).
Godzina: 18:00-19:30.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1.

Bilety: 35 zł., przedsprzedaż od 17 stycznia 2023 r. (wtorek) w kasie BOK i na eventim.pl.


Źródło: bielanski.waw.pl
 

Sprawdź lokalizację na mapie